POBJEDA ŠIROKOG Najniži igrač na terenu pogodio glavom

Fudbaleri Širokog Brijega pobijedili Slobodu rezultatom 1:0 u utakmici 23. kola : tel Premijer lige BiH koja je odigrana na stadionu "Pecara".

Široki je odmah krenuo žestoko pa je već u četvrtoj minuti Bukvić sjajno intervenisao nakon pokušaja Vukoje. Uslijedio je period utakmice u kojem je domaći tim imao apsolutni posjed lopte, ali su u 28. minuti gosti mogli do vodstva.

Trenutak odluke se dogodio u 64. minutu kada je jedan od najmanjih igrača na terenu Blagaić nadvisio odbranu Slobode i glavom matirao Bukvića. Do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je ostalo konačnih 1:0.

Široki Brijeg je na šestom mjestu Premijer lige BiH, dok je Sloboda poziciju ispod sa sedam bodova manje. U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, Široki gostuje Veležu, a Sloboda će igrati u gostima kod Radnika.