Pobjeda u Moskvi: Benfika nadomak plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbaleri Benfike su stvorili veliku prednost u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona savladavši ruski Spartak u Moskvi sa 2:0.

Portugalsi tim je bio dosta bolji u prvom poluvremenu, ali to nije uspio da pretvori u vođstvo, tako da se na odmor otišlo sa 0:0.

Poslije šest minuta igre u nastavku gosti su poveli – Rafa Silva je izbjegao ofsajd zamku i poslije pasa Žoao Marija zakucao loptu u bliži ugao iskosa sa desne strane.

Igrao se 74. minut kada je Žilberto Moraeš Žunior sličnim udarcem postigao drugi gol za Benfiku, a sjajnu asistenciju okomitim pasom uputio mu je Lukas Verisimo.

Revanš se igra za šest dana, u plej-ofu pobjednik ovog dvomeča igraće protib boljeg iz duela holandskog PSV i Midjitlanda iz Danske, a tim iz Ajndhovena je u prvom susretu pobijedio sa 3:0.