POBJEDA ZA ĐOKOVIĆA Lajović deportovao Fučoviča

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

On je poslije maratonske borbe u pet setova savladao Mađara Martona Fučoviča sa 3:2 6:3, 4:6, 6:1, 6:7 (6), 6:1.

Srpskog tenisera u narednoj rundi čeka duel sa talentovanim Špancem Karlosom Alkarasom.

Lajović je sjajno otvorio meč i moćnim udarcima stigao do dva brejka koji su mu doneli prvi set.

Mađar uzvraća u drugom ranim brejkom za 3:1, koji lako uspeva da odbrani sigurnim servisom.

U trećem setu Lajović opet preuzima primat i opet sa dva brejka vraća prednost, nakon čega je uslijedio dramatičan četvrti set.

Posle brejka na brejk, Lajović sprečava novi, potom spasava i set loptu, a onda sam propušta brejk priliku.

Usledio je taj-brejk u kojem Srbin ispušta 3:1, pa Fučovič stiže do izjednačenja u setovima.

Iako nakon ovakvog raspleta uglavnom igrač koji izgubi taj-brejk mentalno padne, to nije bio slučaj sa Lajovićem.

Naprotiv, odigrao je furiozno peti set i bukvalno počistio Mađara koji je tokom višednevne sage Novaka Đokovića bio protiv njegovog nastupa na Australijan openu