PODACI KOJI ĆE VAS OSTAVITI U NEVJERICI Partizan ostao bez nokaut faze, ali kako

Ne samo da je FK Partizan prokockao vođstvo od 0:2 u 5. kolu Lige Evrope, odigravši na kraju sa AZ Alkmarom 2:2 i pored igrača više, već su crno-bijeli ostali bez plasmana u drugu fazu takmičenja uz jedan nevjerovatan statistički podatak.

Naime, u pet dosadašnjih mečeva u grupnoj fazi ovog nadmetanja, ekipa Save Miloševića je dobila Astanu, izgubili dvaput od Junajteda, a dvaput odigrali neriješeno sa Holanđanima. Oba puta je bilo 2:2, ali kako?

U oba meča Partizan je imao igrača više, ali ono što još više daje nevjerovatnu dozu ovoj bolnoj eliminaciji crno-bijelih je statistika koja kaže da je AZ Alkmar u ta dva meča sa klubom iz Humske imao samo četiri šuta u okvir gola.

I dao je četiri gola.

U Humskoj je Partizan imao 20 šuteva ukupno, sedam u okvir gola… i, dvaput je bio precizan. Gosti? Četiri pokušaja, dva u metu. Oba šuta su i smjestili gdje su i željeli.

A onda u meču u kome je u Hagu sve mirisalo na pobjedu Partizana, jer je do 88. minuta, uz igrača više, vodio sa 0:2, AZ Alkmar, koji do tog 88. minuta nije imao nijedan jedini šut u okvir gola, uspeo da iz dva naredna takva udarca – postigne dva pogotka i prođe dalje. Statisika kaže: Partizan je 113 puta šutirao, od toga četiri puta u metu, dao je dva gola. AZ Alkmar? Imao je 11 pokušaja, samo dva u okvir gola. Nažalost po crno-bijele, oba, u 88. i 92. minutu, završila su u mreži.