PODVIG PARTIZANA PROTIV MONAKA Druga pobjeda crno-bijelih u TOP 16 fazi Evrokupa

Košarkaši Partizana odlično su otvorili utakmicu, serijom 9:0, a nakon trojke Renfroa Partizan je ponovo, na polovini prvog perioda, imao plus devet (15:4). Do kraja ove dionice domaći tim uspio je smanjiti zaostatak i prići na minus 6, tako da je Partizan na prvi odmor otišao sa vođstvom 23:17.

Serijom 8:0 domaći tim je u prvom dijelu druge dionice prišao na samo poen zaostatka (25:26), a do odlaska na poluvijeme Monako je vodio rezultatom 41:38.

Nakon dva minuta igre u trećoj dionici, nakon trojke Alekseja Nikolića, Partizan stiže do izjednačenja 43:43, a onda je do kraja treće četvrtine praktično viđena igra koš za koš u kojoj su crno-bijeli uspjeli da izvuku jedan poen viška pred posljednjih deset minuta.

Na dva minuta do kraja Partizan je vodio sa 68:58, međutim, nakon nekoliko promašenih šuteva tim iz Beograda ušao je u neizvjesnu završnicu, ali je ipak sa plus pet ušao u posljednji minut.

Nakon dva slobodna bacanja La Komb smanjuje na četiri poena zaostatka ali je u narednom napadu Vanja Marinković iznudio dva slobodna bacanja i vratio crno-bijelima šest poena prednosti na 22 sekunde prije kraja.

Četiri sekunde prije kraja Bandža Si je faulirao Gladira prilikom šuta za tri poena, a košarkaš Monaka tri puta je precizan sa linije slobodnih bacanja za 71:68.

Trinkijeri zove tajm-aut, napravljena je akcija za Marinkovića koji je šutirao za tri poena, promašio sa distance, do lopte je došao Pejdž ali je bio neprecizan u posljednjoj sekundi.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Aleks Renfro sa 20 poena.