Ostalo

PODVIG VOŠE Novosađani u Velenju ispisali istoriju

Rukometaši Vojvodine napravili su veliki podvig u revanšu četvrtfinala EHF Evrokupa protiv Gorenja jer su u Velenju slavili sa 30:26.

Rukometaši Vojvodine prvi put u polufinalu evropskih kupova

Aktuelni šampion Srbije došao je u Sloveniju sa minimalnim kapitalom, koji je izborio u posljednjim trenucima meča u Novom Sadu (31:30). Djelovalo je da je to ipak mala prednost i uloga favorita davala se iskusnijem slovenačkom predstavniku. Međutim, izabranici Borisa Rojevića odigrali su odlično i u revanšu, zabilježili drugu pobjedu za najveći rezultat na međunarodnoj sceni.

Od samog početka revanša Vojvodina se nametnula i sve vrijeme držala rezultatsku prednost. U prvom poluvremenu imala je i četiri gola viška, da bi na poluvreme otišla sa +2 – 14:12.

U 15. minuta drugog dela Gorenje je prijetilo, prilazilo na gol zaostatka. Domaći navijači nadali su se u skori preokret, ali se dogodilo nešto potpuno suprotno. Vojvodina je sa pet uzastopnih golova povela 25:19 i tada praktično riješila čitav dvomeč.

Kod pobjednika bjeloruski internacionalac Baris Puhovski bio je najefikasniji sa sedam golova, jedan manje postigao je Milan Ilić, a Aidi Muhamed Aziz zabilježio je pet golova. Na drugoj strani Urban Pip bio je najefikasniji sa sedam golova.

U polufinalu Evrokupa Vojvodina se sastaje sa pobjednikom dvomeča Alingsas – Dukla. U prvom meču u Švedskoj Alingsas je slavio sa 39:33, piše Sportklub.