POLUFINALE LIGE ŠAMPIONA Rapsodija Salaha, Roma IZBJEGLA DEBAKL (FOTO)

Rapsodija Mohameda Salaha! Sjajni Egipćanin je briljirao u prvom meču polufinala Lige šampiona protiv svog bivšeg kluba Rome i bukvalno je sam donio veliku prednost Liverpulu u pobjedi 5:2.

FOTO TANJUG/AP

Rimljani su bili na ivici katastrofe ali su nakon izlaska sjajnog Egipćanina iz igre postigli dva gola i ublažili poraz

Roma nije imala rješenja za svog bivšeg člana koji se poigravao sa odbranom. Salah se dva puta upisao u strijelce, uz to je još dva puta asistirao  i pri tome bio „neuhvatljiv“ za svoje čuvare. Egipćanin je postao rekorder engleskog tima sa 10 golova u jednoj sezoni Lige šampiona, čime je srušio sa trona Jana Raša.

A nije meč dobro počeo za „redse“. Prvo je zbog povrede teren morao da napusti Čemberlen umjesto koga je ušao Žoržinjo. Zatim je Aleksandar Kolarov zatresao prečku u 18. minuti.

Tek sredinom prvog dijela Liverpul se oslobodio pritiska i krenuo opasnije ka golu Rimljana. Veliku šansu je u 28. minuti propustio Mane kada je izašao sam pred golmana i poslao loptu preko gola. Isti igrač je loše šutirao i minut kasnije, da bi mu u 34. minuti bio poništen gol zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, pritisak domaćih se isplatio.

Mohamed Salah je u 36. minuti pokazao sav raskoš svog talenta i sjajno pogodio za vođstvo domaćih. Nakon gola se nije radovao iz poštovanja prema bivšem klubu.

U finišu prvog dijela još jedna greška Rimljana koju sjajnim potezom opet u gol pretvara Salah, koji je lagano lobovao golmana.

U nastavku je viđena potpuna dominacija Liverpula. Salah je sjajnim asistencijama omogućio Maneu i Firminu da povećaju prednost na 4:0, a sve je slutilo na potpuni debakl Rimljana kada je Firmino nakon kornera pogodio za 5:0. Tako je dvojac Liverpula Salah Firmino postao prvi u istoriji Lige šampiona koji je u polufinalu ostvario po dva gola i asistencije, dok je Džejms Milner postavio rekord Lige šampiona sa 9 asistencija u sezoni.

Klop je potom izveo Salaha koji je dobio ovacije „Enfilda“, ali se i igra Liverpula raspala nakon toga

Roma je uspjela da se vrati u finišu sa dva gola, ubkaži poraz i vrati barem malo nade da u revanšu može da napravi novo čudo za finale. U 80. minuti  je Edin Džeko sjajno primio loptu i pogodio, da bi u 85 minuti Feliks Brih pokazao na bijelu tačku. Sigurno je izveo Peroti za konačnih 5:2.