POMIJEŠANA OSJEĆANJA Krunić: Ekipa je pokazala karakter u drugom dijelu

Leotar nije uspio da napravi potpuni preokret u duelu protiv Posušja. Trebinjski klub se vratio nakon zaostatka od 0:2 i na kraju imao i šansu za osvajanje tri boda.

U igri Trebinjaca osjetio se nedostatak snage jer nisu radili tri dana zbog stomačnog virusa. To je posebno bio problem u prvom dijelu.

-Kada se sve sabere i oduzme, ne znam da li mogu da budem zadovoljan, osjećanja su pomiješana. Igrali smo kući protiv direktnog konkurenta za opstanak, a sa druge strane kada znam šta nas je sve pratilo u proteklih sedam dana i kada znamo da smo imali zaostatak na poluvremenu od dva gola, dobro smo i prošli, a mogli smo i da pobijedimo. Utakmica je bila prava prvenstvena i mislim da je publika mogla da uživa. Viđena je sva draž fudbala. Obje ekipe su došle da se nadigravaju, postignuta su četiri gola, rezultatski preokret, dosta duela, borbenosti…- istakao je Krunić.

Trener Lerotara priznaje da ni on nije uspio da napravi pravi izbor igrača na startu, te da su izmjene donijele rezultae.

-U prvom poluvremenu nismo napravili dobar izbor igrača, pa izmjene koje smo napravili u poluvremenu nisu bile taktičke, već prinudne, jer Miloš Aćimović i Dejan Bosančić jednostavno nisu mogli da se kreću zbog iscrpljenosti izazvane virozom u prethodnoj sedmici. Na sreću, igrači koji su ušli donijeli su nam veću pokretljivost i nešto jači voljni momenat kada nam je to trebalo-, otkrio je Krunić.

Ipak, trener Leotara nije zadovoljan posebno zbog činjenice da je ekipa ponovila neke greške iz ranijih duela.

-Brine me to što smo ponovo primili golove praktično iz našeg posjeda i dozvolili protivniku lake kontranapade. Na poluvremenu smo se malo presabrali, trebalo je podići mladu ekipu koja ima dva gola zaostatka nakon 45 minuta. Uspjeli smo da na brzinu damo dva gola, a onda su gosti “umrtvili” ritam čestim dugim ležanjem u prekidima, što jeste njihovo parvo- ističe Krunić.

Na kraju rezultat 2:2 smatra realnim kada se pogleda kompletan meč.

-S obzirom na sve okolnosti, mislim da je konačan rezultat i najrealniji ishod ovog susreta, ali to ne znači da nas može zadovoljiti, jer smo ipak očekivali bolji rezultat. Ali kada znamo da nismo imali ni jedan trening u pravom smislu u zadnjih sedam dana, da su igrači iscrpljeni virusom i sa obzirom na kretanje rezultata jedna doza zadovoljstva mora da postoji. Čestitam mojim igračima na borbenosti, na želji, na zalaganju. Pokazali su da imaju karakter da se vrate iz bezizlazne situacije, da odgovore na pravi način i izvuku maksimum svojih mogućnosti, za šta ih je publika nagradila aplauzom na kraju utakmice, a siguran sam da je aplauz bio ne samo za ovu utakmicu, već za njihov kompletan doprinos u ovoj sezoni i za njihovo zalaganje i borbenost u dresu Leotara-zaključio je Krunić na pres konferenciji.