PORAZ BL VOLEJA Mladost odnijela tri boda iz Borika

Odbojkašice BL Voleja poražene su od zagrebačke Mladosti rezultatom 3:0 (25:14, 29:27, 25:19) u utakmici 5. kola Srednjoevropske lige koja je odigrna u fantastičnom ambijentu Sportske dvorane “Borik”.

U prvom setu gošće iz Zagreba bile su dominantne usvim segmentima igre pa su ovaj dio igre lako riješile u svoju korist. Drugi set bio je mnogo neizvjesniji, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a onda je BL Volej, nakon sjajne akcije došao do prednosti i set lopte (24:23). Mladost je uspjela da izjednači i povede sa 25:24 ali je u ovom setu rezultat još tri puta bio nerješen, a u neizvjesnoj završnici gošće iz Zagreba  su se bolje snašle i slavile sa 29:27. Treći set bio je neizvjestan do rezultata 15:15, da bi odbojkašice Mladosti serijom 4:0 došle do prednosti od 19:15 što im je omogućilo mirnu završnicu seta i pobjedu sa 25:19.

Odbojkašicama BL voleja vo je bio četvrti poraz u isto toliko mečeva dok su je Mladost odigrala pet mečeva i ima dvije pobjede i tri poraza.