PORAZ DENVERA Jokić u klinču sa vlasnikom Sansa, spriječen veći sukob (VIDEO)

Denver Nagetsi u najboljoj utakmici dosadašnjeg dijela plej-ofa poraženi su nakon neizvjesne završnice od Finiks Sansa (129:124) čime je domaćin izjednačio seriju na 2-2.

Nikola Jokić

Denver je još jednom bio blizu, ali nedovoljno, piše Sportal.

Nevjerovatan šut domaćih za tri poena u drugom poluvremenu presudio je fenomenalnom Nikoli Jokiću koji nije mogao sam. Reprezentativac Srbije odigrao je utakmicu karijere i sa 53 poena i 11 asistencija predvodio je ekipu, a pratio ga je Džamal Marej sa 28. Na drugoj strani ponovo su brutalni bili Kevin Durent i Devin Buker sa po 36. Kej Di je dodao i 11 skokova, dok je bek Sansa pored sjajnog poenterskog učinka dodao i 12 asistencija.

Ipak, jedna od situacija koja je obilježila ovaj meč i o kojoj će se definitivno tek pričati jeste Jokićev sukob sa vlasnikom Finiks Sansa, Metom Išbijom. Na nešto više od dva minuta prije kraja druge četvrtine Okogi je sa loptom otišao u aut, a ona je završila u rukama “navijača”. Taj navijač bio je upravo Išbija, a Jokić je otrčao po loptu i tom prilikom Meta laktom gurnuo što je izazvalo popriličnu gužvu između dvije ekipe.

U ovu gužvu uključilo se i obezjbeđenje i sve je brzo riješeno, ali se definitivno može reći da je vlasnik Sansa pomalo teatralno reagovao tokom ove situacije.

Oglasili su se i akteri.

– Navijač je prvi stavio ruku na mene Mislio sam da liga treba da nas zaštiti. Možda griješim. Znam ko je on, ali on je navijač. Zar ne? – rekao je Jokić.

Trener Nagetsa Majkl Maloun je rekao:

“Jokić ide po loptu, a neki navijač drži je kao da želi da bude dio igre. Samo daj loptu, čovječe.”

Bilo je nekoliko minuta konfuzije, a onda je Jokić dobio tehničku grešku. Sansi su izveli slobodno bacanje koje je usljedilo.

Devin Buker — koji je završio meč sa 36 poena i 12 asistencija — likovao je.

– Donio nam je poen – rekao je Buker sa osmjehom.

Išbija je za AP na poluvremenu rekao da je „dobro“ i da je više zabrinut zbog igre nego zbog tenzije. U drugom poluvremenu se vratio na svoja uobičajena mjesta.