PORAZ IGOKEE Španci ubjedljivi u Laktašima na otvaranju Top 16 FIBA Lige šampiona

Košarkaši Igokee poraženi su od Tenerifa rezultatom 82:62, u prvoj utakmici Top 16 faze FIBA Lige šampiona.

Igokea je, poslije početnih 4:4, napravila seriju od 6:0 za vođstvo 10:4, a ovu seriju prekinuo je Salin koji je prvom trojkom na utakmici prepolovio prednost Igokee.

Imali su Aleksandrovčani kontrolu rezultata do posljednja dva minuta prve dionice, a onda je u završnici gostujući tim serijom 7:0 došao do prednosti od šest poena (21:15) sa kojom je otišao na prvi odmor.

Šarmadini otvara poenima drugu dionicu, a na drugoj strani uzvraća Jovanović. Salin je nakon ovog iskoristio tri od tri slobodna bacanja, a potom asistirao za Tajlera Kavanaga koji pogađa za najveću prednost svog tima, 13 poena viška (30:17). Seriju Tenerifa prekinuo je poenima Jovanović, ali raspoloženi Salin uzvraća na drugoj strani za novo najviše vođstvo (33:19), a Salinu se pridružuje i Huertas za plus 15 (36:21).

Polako je Igokea počela da ima prednost, a poslije poena Stivena Greja, na dva minuta do poluvremena Aleksandrovčani su se vratili na jednocifren zaostatak, a 36:27, a potom je Karmajkl zakucavanjem u narednom napadu dodatno smanjio zaostatak. Nastavila je Igokea seriju do (11:0) poslije trojke Klemonsa i prišla na samo četiri poena zaostatka.

Još jednom je Igokea odigrala odličnu odbranu, ali je u kontri Atiću svirana lična u napadu i tehnička pa je Salin sa linije bacanja prekinuo seriju Igokee, a onda je Jošilpo dva puta b io precizan i smanjio prednost na tri poena zaostatka 37:34.

Držala je Igokea korak u nastavku imala u jednom momentu samo dva poena manjka, a onda Fitipaldo, na polovini treće dionice vraća gostima plus pet (45:40). Još dva puta imala je Igokea priliku da se vrati na manjak od dva poena, ali nisu uspijevali košarkaši Igokee u ovom dijelu igre da uhvate priključak, a tim Tenerifa je u posljednju dionicu ušao sa prednošću od osam poena (60:52).

Posljednji dionicu odvara Grej koševima za Igokeu sa linije bacanja, uzvraća Šarmadini, a onda Kavanag dodaje još četiri poena za noviu dvocifrenu prednost Tenerifa (66:54) na nešto manje od sedam minuta do kraja. Uslijedila je nesportska lična Karmajkla što kažnjava, u ovoj dionici raspoloženi Kavanag i svoj tim na polovini poslednje četvrtine odvodi na 16 poena viška (70:54).

Tračak nade vratio je Igokei Grej sa tri pogođena bacanja, ali odmah na drugoj strani uzvraća Uertas. Kada je Greju na tri minuta i 26 sekundi do kraja dosuđena nesportska lična greška, a Uertas dva puta bio precizan sa linije bacanja bilo je jasno da se Igokea ne može vratiti u ovaj meč. Najefikasniji u timu Igokee bio je Nikola Jovanović sa 13 koševa dok je Tenerife sa 19 poena predvodio Sasu Salin.