PORAZ KINGSA Bogdanović odličan, Bjelica vrlo dobar, San Antonio bolji od Sakramenta (VIDEO)

Odlična partija Bogdana Bogdanovića nije bila dovoljna da Sakramento izbjegne poraz u duelu sa San Antonijem koji je slavio sa 129:120.

On je nešto više od 21,5 mnuta postigao 24 poena, uz šut 2/4 za dva, 6/11 za tri poena, te 2/2 slobodna bacanja, čemu je dodao po dva skoka, asistencije i ukradene lopte.

Drugi srpski košarkaš iz redova Kingsa Nemanja Bjelica bio je veoma dobar sa 12 poena (4/5 za dva, 1/3 za tri, 1/1 slobodna bacanja), petskokova, dvije ukradene lopte i asistencijom.

Najefikasniji u poraženom timu je bio Diaron Foks sa 39 poena, a podbacio je Badi Hild koji je ubacio svega šest poena, uz veoma loš šut iz igre (2/13).

Kod Sparsa Demar Derozan je imao 27 poena, 10 asistencija i pet skokova, Derik Vajt je ubacio 26, Rudi Gej 19, a Loni Voker 16 poena.

Marko Gudurić nije dobio minutažu u porazu Memfisa protiv Portlanda poslije produžetka 135:140.

Dodatni period igrali su Dalas i Hjuston, a Rokitsi su od gotovo izgubljenog meča stigli do trijumfa od 153:149.

Kod rezultata 137:139 tri sekunda prije kraja Džejms Harden je promašio drugo slobodno bacanje, a Robert Kovinton je iz odbojke donio izjednačenje.

U produžetku Meveriksi nisu imali ideju u napadu, mnogo su griješili i na kraju su doživjeli neusjpjeh. Boban Marjanović je igrao četiri inuta i 44 sekunde, a postigao je šest poena uz šut 3/3, te imao pet skokova.

Kristaps Porzingis je ubacio 39 poena uz 16 skokova, Luka Donči je ostvario tripl-dabl sa 28 poena, 13 skokova i 10 asistencija, ali je imao nekoliko grešaka u ključnim trenucima i promašio je šut za pobjedu na kraju četvrte četvrtine, dok je Tim Hardavej Junior ubacio 24 poena.

U pobjedničkom timu Džejms Harden je bio sjajan i stigao nje do 49 poena, Rasel Vestbruk je ubacio 31 uz 11 skokova, dok je Danjuel Haus susret završio sa 20 poena.