PORAZ KOJI NE BOLI Limož odveo Igokeu u "TOP 16" FIBA Lige šampiona

Košarkaši Igokee poraženi su od Turk Telekoma rezultatom 94:86 u utakmici posljendnjeg kola grupne faze FIBA Lige šampiona, ali su se zahvaljujući pobjedi Limoža protiv Hapoela (88:83) plasirali u "TOP 16" FIBA Lige šampiona.

PORAZ KOJI NE BOLI  Limož odveo Igokeu u "TOP 16" FIBA Lige šampiona

Poslije prve četvrtine u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, Igokea je imala prednost od dva poena (27:25). U drugoj četvrtini Turk Telekom je bio bolji tim, zaustavio je Igokeu na 19 poena, a sa 30 koševa na poluvrijeme je odomaći tim otišao sa značajnom prednošču od devet poena.

U posljednju dionicu Igokea je ušla sa samo košem zaostatka (72:71). Imala je Igokea tri puta priliku da dođe do prednosti, međutim, Aleksandrovčani su gotovo tri i po minuta u posljednjoj dionici bili bez koša, što je Turk Telekom iskoristio i serijom 5:0 došao do prednosti.

Jovanović je prekinuo seriju Turk Telekoma sa dva pogođena bacanja, a onda je Talić trojkom ponovo približio Igokeu za samo koš zaostatka. Imala je Igokea ponovo priliku za vođstvo, Atić je promašio Trojku, ali je Vilčer pogodio na drugoj strani.

I kod reziltata 80:78 Igokea je imala priliku za izjednačenje ili vođstvo ali su Aleksandrovčani u ključnim trenucima pravili greške. Na dva minuta i 54 sekunde do kraja Karmajk je nakon ofanzivnog skoka smanjio na dva koša (82:80), a onda je Talić trojkom doveo Igokeu u vođstvo (83:82) na dva minuta i 22 sekunde do kraja.

Serijom 7:0, koševima Džonsona i Vilčera i Dekera domaći ponovo dolaze u vođstvo 89:83. Pogodio je Jošilo trojku na 43 sekunde do kraja, ali je na 22 sekunde do kraja Igokea Erik pogodio dva bacanja za plus četiri Turk Telekoma.

Pokušala je Igokea preko Greja da trojkom smanji prednost, ali nije uspjela, a Džonson je otišao na linju slobodnih bacanja.

Najefikasniji kod Igokee bio je Karmajkl sa 18 poena dok je Erik utakmicu završio sa 21 poenom.