PORAZ KRUPE Ubiparip pogodio za trijumf Tuzla Sitija

Fudbaleri Krupi poraženi su od Tuzla Sitija rezultato 1:0 u utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine

U nesadržajnom prvom dijelu, gosti su imali prvi priliku. U 15. minutu velika gužva pred golom Krupe, pokušao je Karjašević nakon ubacivanja sa desne strane, ali je njegova lopta završila u bloku Makitana. Ovo je bila jedina situacija vrijedna pomena u prvom poluvremenu.

U nastavku su gosti krenuli ofanzivnije. U 52. minutu Nukić je centrirao sa desne strane, Crnkić je bio na drugoj stativi, odlično je šutirao iz prve, volej udarcem, ali je golman Krupe Vasilije Kolak u ovoj situaciji odbranio gotovo nemoguće.

Zaprijetili su gosti i u 56. minutu, poslije centaršuta sa desne strane glavom je šutirao Maksimović ali je lopšta otišla preko gola.

Krupa je zaprijetila u  81. minutu. Poslije  dobre akcije Galića i Dujakovića povaj prvi je centrirao ali prejako pa lopta nije došla do napadača domaće ekipe.

U 89. minuu najbolja prilika za Krupu, šutirao je Nikolić poslije centaršuta Puzigaće, ali je Fejzić intervenisao i uz pomoć prečke spasio svoj gol pa se rezultat nije mijenjao.

Darko Nestorović u loži

Iz Lože FK Krupe utakmicu je posmatrao Darko Nestorović, trener koji se u prethodnim danima spominjao kao mogući nasljednik Velimira Stojnića na klupi Krupe. Ovo znači da bi iskusni trener mogao preuzeti kormilo već od naredne sedmice