PORAZ NA KIPRU Prekidi skupo koštali Partizan (FOTO, VIDEO)

Od sjaja do očaja! Tako je izgledao meč fudbalera Partizana na Kipru, gdje su poraženi od AEK Larnake. Domaći tim je slavio 2:1 i to nakon preokreta.

Neshvatljive greške je napravila odbrana crno-bijelih u branjenju prekida i za to je surovo kažnjena.

Beograđani su bili bolji rival na startu meča, diktirali su ritam i došli su do gola u 18.minuti. Rikardo je prošao, odigrao povratnu loptu a na pravom mjesto je bio Menig za vođstvo. Crno-bijeli su gospodarili terenom, imali su još šansi ali se sve promijenilo u 34.minuti.

Veliku greška golmana Nemanje Stevanovića i odbrane kaznio je Garsija. Nakon izjednačenja AEK je preuzeo igru a Partizan se „raspao“.

Na startu drugog dijela crno-bijeli su imali prečku koju je pogodio Rikardo. Međutim u nastavku je opet za Beograđane bio koban prekid. Nakon kornera u 74.minuti Hrvoje Miličević se najbolje snašao i donio preokret.

Revanš je za sedam dana u Beogradu.

KRAJ

Šest minuta sudijske naoknade.

85.min – AEK sad čuva svoju prednost i ne rizikuje previše.

70.min Preokret na Kipru. Opet greška odbrane Partizana nakon kornera i Hrvoje Miličević šalje loptu u mrežu. Ovaj fudbaler je igrao u Premijer ligi BiH.

65.min -AEK sad vrši pritisak. Kiparski tim je preuzeo igru i sve češće prijeti golmanu Nemanji Stevanoviću. Golman Partizana je sjajnom reakcijom spriječio vođstvo domaćeg tima.

Gužva na terenu! Nakon duela, Rikardo je burno reagovao ali je sudija kartone pokazao Uroševiću i Vujačiću , dok je dobio karton i Ojer.

Prečka! Partizan je mogao do novog gola. Rikardo je odlično reagovao nakon ubacivanja i pogodio je prečku.

Kenan Pirić je sad dobro intervenisao ispred Rikarda. Spriječio je napadača Partizana u izglednoj situaciji.

Nastavljen je meč u Larnaki. Nije bilo promjena u timu.

Poluvrijeme

44.min Sjajan pokušaj Rosalasa. Stevanović je odbranio nezgodan udarac.

Kiprani u naletu nakon gola. Sad domaći tim diktira ritam, dok se čini da je Partizan u šoku.

34.min AEK dolazi do izjednačenja 1:1. Loša reakcija odbrane Partizana i golmana Nemanja Stevanovića, pa Kiprani nakon kornera daju gol . Strijelac je Garsija.

27.min – Partizan za sad ne dozvoljava domaćem timu da nametne svoju igru. Kiprani praktično nisu opasnije zaprijetili. Odlično su im blokirali krilne igrače.

Goool! Partizan je poveo u 17. minuti. Sjajno je prošao Rikardo, zatim je uposlio Meniga koji je poslao loptu u mrežu. Srpski tim je krunisao svoju inicijativu.

Partizan još jednom prijeti. Pokušao je Natho i poslao loptu preko gola.

Prvi pokušaj crno bijelih. Diabate je šutirao pravo u golmana domaćih.

Počeo meč na Kipru.

Za tim Ilije Stolice biće ovo evropska premijera i prilika da izađu iz krize rezultata, nakon što nije slavio na posljednja tri meča u Superligi (Radnički Niš 3:3, TSC 0:0 i poraz u Novom Pazaru 1:0).

Sastavi:

AEK: Pirić, Rosales, Miličević, Tomović, Garsija – Oler, Luis Gustavo – Faraj, Tričkovski, Đurčo, Olatunđi.

Partizan: Stevanović, Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević – Fejsa, Andrade, Natho – Menih, Dijabate, Rikardo.

Biće ovo prvi put u istoriji crno-bijelih da igraju sa petoricom stranaca u istoriji kluba, ne računajući one sa prostora eks-Ju.

Partizan počinje evropsku odiseju, a prvi meč bi mogao da odredi dalju sudbinu kluba i trenera Ilije Stolice. Kiparskih 90 minuta biće prekretnica za crno-bijele i Stolicu, što je on i lično priznao u najavi utakmice protiv AEK Larnake.