PORAZ NA STARTU Peruničić: Ne sviđa mi se što smo gubili duele

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u prvoj pripremnoj utakmici od Egipta rezultatom 27:28.

Imala je Srbija prednost i od tri gola prednosti tokom prvog dijela, ali je drugo poluvrijeme bilo slabo. Selektor Nenad Peruničić nije mogao da računa na četiri igrača, koji imaju obaveze u njemačkom prvenstvu.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je kapiten Nemanja Ilić sa sedam golova, dva manje postigao je Nikola Crnoglavac. Na drugoj strani, Jahia je šest puta pogodio mrežu rivala

Isti rivali odigraće još jedan pripremni meč, ovaj put u niškom “Čairu” (18 časova).

Očekivao sam da budemo umorni, jer ova nedjelja je bila puna jakih treninga. Da smo držali svježinu bilo bi drugačije. Dosta promašenih zicera, tehničke greške. Odbrana 5-1 nas je koštala utakmice, jedan na jedan svaki duel smo izgubili. To mi se nije svidjelo. U suštini nije bilo loše. Prioritet nije bio rezultat. Odlučujem posle Niša ko ide na Prvenstvo, zato sam morao sve da ih vidim na terenu. Da sam išao na rezultat vjerovatno bih se držao onog što je bilo dobro iz prvog poluvremena. Momci dobro rade, razumiju šta tražim od njih. Idemo dalje, u Nišu ćemo probati da pobijedimo – rekao je poslije utakmice Nenad Peruničić.

Srbija će na šampionatu Evrope igrati u grupi sa Hrvatskom, Bjelorusijom i Crnom Gorom.