Ostalo

PORAZ Novi Beograd zbog lošeg starta izgubio u Ligi šampiona

Srpski predstavnik je uspio da se vrati iz nepovoljne situacije, ali to nije bilo dovoljno da se domogne preokreta.

Vaterpolisti Novog Beograda poraženi su u 11. kolu Lige šampiona. Novobeograđani su na svom bazenu izgubili od Ferencvaroša sa 14:11 (6:3, 1:0, 2:4, 5:4).

Gosti iz Mađarske su mnogo bolje počeli meč. Besprijekorno su koristili situacije sa igračem više u bazenu, pa su, uz zavidnu efikasnost, već u prvoj četvrtini stekli tri gola prednosti.

Sa druge strane, Novi Beograd je teško pronalazio put do mreže gostiju. Odlično je branio golman Ferencvaroša, Soma Vogel, bio je nesavladiv u drugoj dionici, a period slabije igre domaćih mađarski tim je iskoristio da dođe do pet golova prednosti (8:3).

Međutim, to kao da je konačno probudilo srpskog predstavnika koji je zaigrao mnogo odlučnije u napadu i energičnije u odbrani. To je dalo rezultat, pa je Novi Beograd u poslednju četvrtinu ušao sa podnošljiva dva gola zaostatka.

Ipak, jureći konstantnu prednost gostiju, Novobeograđanima je u poslednjoj deonici ponestalo snage i koncentracije što je iskusni sastav Ferencvaroša iskoristio na pravi način i zabeležio važnu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Gergo Fekete sa tri gola, dok se kod domaćih Nikola Jakšić takođe tri puta upisao u listu strelaca.

Pred početak utakmice, kapitenu Novog Beograda Dušanu Mandiću uručena je nagrada za najboljeg vaterpolistu svijeta za 2021. u izboru prestižnog specijalizovanog portala „Total vaterpolo“ u kome su glasali selektori i kapiteni reprezentacija koje su učestvovale na Olimpijskim igrama u Tokiju, treneri klubova koji su prošle sezone igrali na fajnal-ejtu Evrolige, kao i novinari iz Amerike i Evrope.

Ovo laskavo priznanje uručio mu je kapiten Ferencvaroša, Deneš Varga, prošlogodišnji laureat.