PORAZ OD CRNE GORE Rukometašice Srbije bez šansi za polufinale na EP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije ostala je bez šansi da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva. Crna Gora je slavila 28:27 i tako ostala u igri za drugo mjesto u grupi, jer je Rusija već obezbijedila polufinale. Srbiju su skupo koštale izgubljene lopte (čak 16), te loša igra u napadu u drugom dijelu.

FOTO EPA/EDDY LEMAISTRE

Crna Gora je na početku meča nametnula ritam. Igrao se brzi centar u kojem se ekipa trenera Johansona bolje snašla, pa je povela sa tri gola razlike (6:3, 7:4). Srbija nije imala rješenje za Majdu Mehmedović, koja je uspješno rješavala kontre i tri puta se upisala u strijelce.

Nakon toga Srbija je uspjela da zaustavi nalete Crnogorki i uvede ih u pozicioni napad. Katarina Tomašević je odbranila nekoliko udaraca, a u napadu je nezaustavljiva bila Katarina Krpež (8 golova u prvom dijelu), koja je sa krila i u kontrama pogađala i inicirala preokret. Ekipa selektora Ljube Obradovića je odigrala bolje u odbrani i stekla četiri gola viška (15:11).

Sredinom drugog dijela veliki pad u igri Srbije. Bez pravog rješenja u napadu su bile rukometašice selektora Obradovića, što je Crna Gora iskoristila da dođe do izjednačenja. Imale su u tim momentima Srpkinje igrača više ali to nisu iskoristile i sa nekoliko grešaka su vratile rivala u meč.

Crna Gora je preuzela igru pa je uspjela da dođe do plus dva (26:24) u 54. minutu. U finišu je Srbija imala napad za izjednačenje i 20 sekundi ali su izgubile loptu i pobjeda je pripala Crnoj Gori.

U pobjedničkom timu čak tri igračice su imale po šest golova, a to su Đurđina Jauković, Majda Mehmedović i Milena Raičević. Katarina Krpež je dala 12 golova u Srbiji i bila daleko najefikasnija.

U posljednjem kolu Srbija igra u srijedu u 21 čas protiv domaćina Francuske.

Povreda Katarine Tomašević

Srbija je u ovom meču ostala bez golmana Katarine Tomašević.

Ona se povrijedila u 19. minutu prilikom intervencije i čini se da su u pitanju ligamenti koljena. Čuvar mreže je iznijet sa parketa, a prve progoze nisu obećavajuće.