PORAZ PARTIZANA Crno-bijeli izgubili od Lokomotive, ostali bez prvog mjesta

Košarkaši Partizana poraženi su od Lokomotive Kuban rezultatom 83:76 u utakmici 9. kola Evrokupa

Bolje je Lokomotiva ušla u utakmicu i nakon desetminuta je imala prednost od osam poena (27:19). Partizan se vraćao u meč i do početka posljednje dionice smanjio je na samo poen zaostatka 67:66.

Međutim, posljednja dionica nije krenula dobro za Partizan. Serija 7:2 koju je Lokomotiva napravila nije sama po sebi bila strašna, ali ako se uzme u obzir da se radi o petomintnom periodu, taj podatak da je Partizan dao samo dva poena za polovinu posljednje četvrtine zabrinuo je Trinkijerija. Zato je i zatražio tajmaut nakon što su njegovi izabranici za pomenuto vrijeme šutirali 1/4 (tri promašaja Redinga, pogodak Voldena), ali imali i tri izgubljene lopte i jedan prekršaj u napadu.

Svojom petom trojkom, i to iz šestog pokušaja, Birčević je prekinuo agoniju gostiju a onda se i Reding “dvojkom” priključio tome, pa je Partizan prišao na 76:73, uz četiri i po minuta do kraja. Ipak Crno bijeli nisu uspjeli da dođu do preokreta i nove gostujuće pobjede.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Gordić i Volden sa po 12 poena.

Za Partizan je ovo bio treći poraz u ligi, a crno-bijeli su izgubili prvu poziciju s obzirom da sada Venecija ima pobjedu više. Ovim trijumfom Lokomotiva Kuban došla je do treće pozicije.