PORAZ PARTIZANA U NOVOM PAZARU Crno-bijeli preokrenuli rezultat pa prokockali prednost

Fudbaleri Partizana poraženi su od Novog Pazara rezultatom 3:2 u utakmici 2. kola Super lige Srbije.

Poslije uvodne inicijative Partitana i nekoiko prilika koje su propustili crno-bijeli zaprijetio je i domaći tim, međutim u 19. minutu iz neposredne blizine preko gola je šutirao Dragutinović.

Samo tri minuta kasnije Novi Pazar stiže do prednosti, Zdjelar je skrivio penal nad Hadžibulićem. Nešto što se ne viđa često, vezista je pao na zemlju i sa iste oborio Hadžibulića koji mu je dolazio sa leđa.

Nikola Nedeljković je matirao Aleksandra Popovića sa 11 metara, a ovo je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je viđena prava drama na terenu. Prvo je Partitan došao do izjednačenja, a zatim i preokreta.

U 59. minutu Suma je pogodio za 1:1. Pravi karambol je prethodio izjednačenju, Čolić je centrirao sjajno i u dobroj poziciji je bio Asano, nakon dva odbitka lopta je došla do Sume koji ju je ćušnuo u gol.

U 70. minutu sjajna akcija Partizana, Suma pronalazi Asana koji je dobro istrčao po lijevoj strani i vrhom kopačke lobovao golmana domaćeg tima.

Radost Partizana trajala je samo tri minuta jer je Perić vratio utakmicu na početak. Rezervista domaćeg sastava je donio novo izjednačenje. Sise je centrirao po zemlji, a Perić je bio sam nasred kaznenog prostora Partizana i iz prve matirao golmana rivala.

Međutim, tu nije bio kraj. U 79. minutu greška odbrane crno-beijlih odnosno Ostojića uzrokovana jednim busenom.

Lošiji dio terena je prevario defanzivca crno-bijelih, Resić je potom došao do lopte, gađao, a u pokušaju da prevari Popovića pomogao mu je Miletić koji je zakačio loptu za 3:2.

Pokušao je Ivanović samo minuta kasnij, ali njegov udarac je zaustavila prečka, a do kraja meča rezultat se nije mijenjao.