PORAZ RUKOMETAŠA BiH U NJEMAČKOJ Presudili umor i povreda Karačića

Rukometaši BiH su doživjeli očekivan poraz u Dizeldorfu od Njemačke na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Iako je selektor Bilal Šuman na raspolaganju imao svega 10 igrača i jednog golmana njegovi izabranici su odlično odigrali prvo poluvrijeme.

Poveli su sa 2:0, domaći su zatim izjednačili, ali su reprezentativci BiH zatim napravili seriju od 3:0.

Do kraja prvog poluvremena prednost gostiju je iznosila tri ili ćetiri gola, a na odmor se otišlo rezultatom 9:13.

Veliki peh zadesio je Ivana Karačića u četvrtom minutu nastavka, kada je postigao gol, a prilikom doskoka stao je na nogu rivala i iskrenuo skočni zglob desne noge.

Ubrzo je iznesen sa terena i bilo je jasno da neće nastaviti utakmicu, a to kao da je dodatno uticalo na ionako umorne reprezentativce BiH koji nisu imali snage da se odupru Nijemcima, koji su imali mnogo širi roster.

Domaći igrači su iskoristili sve što im se pružilo i na kraju, u neravnopravnoj borbi, stigli do trijumfa od 25:21.

Selekcija BiH će da ugosti Austriju u nedjelju od 20 časova, dok je u 15.15 na rasporedu susret Estonija – Njemačka.

Nijemci i Austrijanci imaju po dva, dok su timovi Estonije i BiH bez bodova.