PORAZ RUKOMETAŠA SRBIJE U ZADRU Posljednja dva kola šansa za odlazak na Euro

Reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske rezultatom 27:23 u utakmici 4. kola grupe “2” kvalifikacija za plasman na Evropsko prvensvo.

Dobro je Srbija otvorila utakmicu povela sa 2:0, međutim, Hrvatska je odgovorila serijom 4:0 za prelazak u vođstvo. Novom serijom od 3:0 Hrvatska se odvojila na plus četiri (7:3), a u dva navrata domaći tim imao je šest golova viška sa koliko je otišao i na odmor (17:11).

Dosta agresivnije Srbija je ušla u drugo poluvrijeme, uspjeli su izabranici Nenada Peruničića da uhvate rezultatski priključak Hrvatska  u poslednjih 20 minuta Hrvatska ulazi sa plus četiri 20:16. U nastavku Duvnjak pogađa sa distance, a na drugooj strani Vorkapić ponovo smanjuje na minus četiri (21:17). Usledila su po dva neiskorištena napada na obje strane, istakli su se golmani Cupara na jednoj i Ivić na drugoj strani, a onda je Duvnjak ponovo pogodio sa devet metara. Na plus pet Hratske Nikolić je faulirao Duvnjaka zbog čega je isključen na dva minuta, a Štrleka je poslao na liniju sedam metara, međutim, Cupara brani sedmerac. Još jedan Sedmerac odbranio je Cupara, dugo je na semaforu stajao rezultat 22:17, a onda je Bećiri sretno pogodio za plus 6 što je bio rezultatski kraj ove utakmice na deset minuta prije kraja meča. Smanjila je Srbija na minus četiri, međutim golom Vrankovića Hrvatska ponovo dolazi na plus šest (26:20) pa je u poslednjih pet minuta u potpunosti izostala rezultatska nezvjesnost.

Hrvatska je pobjedom osigurala plasman na Evrpsko prvensvo, a Srbiji ostaje varijanta da pobijedi Beligiju i Švajcarsku u poslendja dva kola što bi joj donijelo plasman na Euro, a takođe, ostaje mogućnost da se kao najbolja trećeplasirana ekipa plasira na prvenstvo starog kontinenta.

U drugoj utakmici grupe “2” Švajcarska je deklasirala Belgiju sa 36:22.

Plasman: Hrvatska 7, Švajcarska 6, Srbija 3, Begija 0