Poraz Srbije u dramatičnom finišu: Belgija slavila u Nišu

Košarkaši Srbije su poraženi od Belgije sa 73:74 u posljednjem, 6. kolu grupe A druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Podsjetimo, ovaj meč je počeo sinoć, ali je prekinut veoma brzo zbog nestanka električne energije u dvorani “Čair” u Nišu, te je nastavljena večeras kod rezultata 3:6.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena domaći igrači su u drugoj polovini treće četvrtine zaigrali dosta bolje, te stigli do sedam poena prednosti, a tokom posljednjeg perioda u nekoliko navrata su imali dvocifrenu razliku.

Najviša je iznosila 11 poena, a onda je uslijedio pad u igri izabranika selektora Svetislava Pešića, pa su gosti uspjeli i da povedu (71:72) dva minuta prije kraja.

Do kraja je uslijedila prava drama, Belgijanci su iskoristili napad u finišu za 73:74, srpski igrači nakon toga nisu svoj, a onda nisu uspjeli ni da naprave faul.

Srpski i Belgijski tim će, kao i Letonija, u narednom, trećem kvalifikacija da igraju sa ekipama Grčke, Turske i Velike Britanije.

Iz novoformirane grupe tri tima će otići na završni turnir Svjetskog šampionata, a “Orlovi” su sada u jako nepovoljnom položaju s obzirom da prenose samo jednu pobjedu i praktično neće imati pravo na kiks.