PORAZ U JUBILARNOM MEČU Zvezda pala u finišu, sudijske greške obilježile duel

Crvena zvezda je u jubilarnom 500. nastupu u evropskim takmičenjima doživjela poraz od Olimpijakosa. U dramatičnom finišu Grci su slavili 81:79, a meč su obilježile brojne sudijske greške.

Crvena zvezda je sjajno šuterski ušla u duel . U prvoj četvrtini Beograđani su pogodili šest šuteva za tri poena, odigrali su kvalitetno u odbrani što im je donijelo veliku prednost 30:16. Bila je to najbolja četvrtina u sezoni, ali se Grci nisu predavali.

Olimpijakos je u drugoj četvrtini uspio da stabilizuje odbranu i zatim je smanjio na -9 (39:30). Grci su dominirali u skoku, Zvezdu je stao šut i gosti su uhvatili priključak, smanjili zaostatak na jednocifren.

U trećoj četvrtini potpuni preokret! Nekoliko sudijskih grešaka donijelo je nervozu a Grci su bolje iskoristili kriterijum da odigraju još jače u odbrani, te dođu do vođstva. U tom periodu Herison je pogodio tri vezane trojke.

Ovaj period su obilježile i nevjerovatne sudijske greške. Arbitri prvo nisu vidjeli da se Slukas vratio na svoju polovinu a zatim su pokazali da je isti košarkaš pogodio za tri poena, iako je Grk bio gotovo na šest metara od koša.

Larencakis je zatim pogodio nekoliko otvorenih šuteva za tri poena i Olimpijakos je otišao na plus 9 (70:61). Zvezda je još jednom uspjela da se vrati i izjednači na 76:76.

U finišu prava drama. Nekoliko nevjerovatnih grešaka na obje strane donijeli su dramu u finišu. Prvo je Volden na 16 sekundi prije kraja promašio šut za tri poena, a zatim je Branko Lazić faulirao Spanulisa koji je pogodio jedno bacanje za 79:78. Nakon toga je na drugj strani O Brajant ubacio jedno bacanje.

Sudije su zatim previdjele prekršaj nad Lazićem a Printezis je svojim poenima donio pobjedu gostima. Upravo je ovaj igrač bio najefikasniji u svom timu sa 16 poena koliko je za Zvezdu postigao Džoni O Brajant. Spanulis je postigao 14 za Olimpijakos a Lojd i Volden po 13 za beogradski tim.

Rekord Spanulisa i debi Uskokovića

Vasilis Spanulis je na meču protiv Crvene zvezde postao najbolji strijelac u istoriji Evrolige. On je prestigao Huana Karlosa Navara i Nikosa Galisa. Na ovom meču debitovao je mladi Aleksa Uskoković, koji je odmah postigao i poene.

Poklon za Dženkinsa

Crvena zvezda je pred meč uručila poklon Čarlsu Dženkinsu. Amerikanac je ostavio dubok trag u beogradskom klubu i bio je ljubimac navijača.

Dženkins je ostavio snažan utisak tokom svojih nastupa za beogradske crveno-bijele – s njima je osvojio čak sedam trofeja, a na 278 utakmica za Zvezdu ubacio je 2.498 poena.