PORAZ U TUZLI Sloboda kaznila promašaje Borca

Fudbaleri Borca doživjeli su peti poraz u ovogodišnjem šampionatu BiH. Sloboda je kaznila promašaje gostujućeg tima posebno u prvom dijelu i golom Abida Mujagića u 38 minuti slavila sa 1:0.

Sjajan meč u Tuzli su odigrali Sloboda i Borac, posebno u prvom dijelu. Duel je bio pun ritma, dobrih šansi a na kraju su se radovali domaći igrači.

Borac je prvi zaprijetio u trećoj minuti. Jovo Lukić je odlično primio loptu na ivici šesnaesterca, uputio je dobar udarac i bio neprecizan. Nakon toga uzvratili su domaći. Pokušaj Pezera nije predstavljao veliku opasnost po gol Bojana Pavlovića.

Almedin Ziljkić je na drugoj stranu još jednom zagrijao dlanove Adnana Golubovića. Banjalučani su u ovom periodu u potpunosti imali posjed i inicijativu i prijetili su i nakon kornera. Ipak, u dvije velike gužve nisu uspjeli da pronađu put do mreže.

Said Husejinović je u 27. minuti sjajno šutirao sa nekih 25 metara , ali se rezultat nije mijenjao. U narednom periodu u centru pažnje bio je golman domaćih Adnan Golubović. Prvo je Stojan Vranješ u 28.minuti pobjegao svojim čuvarima i šutirao tik pored lijeve stative, da bi se čuvar mreže domaćih istakao u 32. minuti. Novi reprezentativac BiH Almedin Ziljkić je odlično šutirao a Golubović sjajnom intervencijom spriječio da gosti dođu do prednosti.

I po nepisanom fudbalskom pravilu uslijedila je kazna za promašaje. Amar i Dženis Beganović su uspjeli da izigraju odbranu gostiju, kapiten Tuzlaka je uposlio Mujagića koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Banjalučani su nastavili sa pritiskom, a onda je Stojan Vranješ još jednom zaprijetio. Golubović je zaustavio udarac uz pomoć prečke.

Domaći su u finišu prvog dijela mogli doći i do povećanja prednosti. Nemanja Tomašević je odlično prošao i šutirao pod prečku a Pavlović je odbranio njegov udarac.

Na početku drugog dijela Sloboda je bila ta koja je diktirala ritam. Domaći tim je opasno zaprijetio preko Dženisa Beganovića i i Dušana Ristića a sjajnim intervencijama se istakao Bojan Pavlović. Nakon toga domaći su se povukli a Borac je krenuo ofanzivnije.

U 64.minuti Banjalučani su došli u priliku ali je udarac Jove Lukića izblokiran. Gosti su zatim sve više pritiskali a pokušaj Stojana Vranješa je zaustavio golman Golubović. Minut kasnije još jedna velika šansa za kapitena gostiju koji nije dobro primio loptu pa je nova šansa otišla u nepovrat.  Trener Vlado Jagodić je zatim uveo tri nova igrača kako bi osvježio ekipu, međutim ni to nije donijelo rezultat.

Sloboda –Borac 1:0(1:0)

Stadion: Tušanj u Tuzli. Bez prisustva publike: Sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

Sloboda: Golubović, Jusić, Devedžić, A. Beganović, Husejinović (od 88 Kurtalić), Dž. Beganović, Tomašević, Ristić (od 68. Maksimović), Predragović, Pezer, Mujagić (od 89. Alić).

Borac: Pavlović, Jovanović, Ziljkić, Ćosić (od 70. Subić), Dujaković (od 83. Borovčanin), Vojnović (od 46. Meleg), Brtan (od 70. Radulović), Lukić, Vranješ, Milojević, Zakarić (od 70 Georgijev).

1:0 Mujagić u 38,