PORAZ ZA KRAJ Srbija pala u drugom dijelu, presudile promašene šanse

Poraz za kraj ! Rukometna reprezentacija Srbije završila je takmičenje u grupnoj fazi bez osvojenog boda, a u meču protiv Hrvatske skupo su ih koštale promašeni “ziceri” i sedmerci, te izgubljene lopte sredinom drugog dijela.

FOTO EPA/VALDRIN XHEMAJ

Ekipa Line Červara je to kaznila,napravila seriju 5:0 te na kraju slavila 24:21 i sa maksimalne tri pobjede prošla dalje.

Hrvatska je na krilima sjajnog golmana Marina Šege povela sa 5:2, a u tom periodu Srbija je promašila nekoliko čistih situacija i sedmeraca. Nakon toga „orlovi“ su zaigrali puno bolje.

Jaka odbrana je donijela preokret. Razbranio se Vladimir Cupara pa je serijom 4:0 Srbija na odmoru otišla sa plus 2 (10:8).

I u nastavku je ekipa Nenada Peruničića dobro krenula da bi u sredinom drugog poluvremena došlo do velikog proekreta. Naime, pri rezultatu 14:12 Srbija je promašila tri čiste situacije 1 na 1, te prodala tri lopte, a zatim je Hrvatska uspjela da meč uvede u svoj ritam.

Foto EPA VALDRIN XHEMAJ

Domagoj Duvnjak je odličnim reakcijama u odbrani omogućio svom timu da napravi seriju 5:0 i preokrene meč. Šego je zatim sjajnim odbrana uspio da donese sigurnost svojoj ekipi. Hrvatska je došla do 21:15, ali se ekipa Nenada Peruničića nije predavala i smanjila je na 21:19.

Ipak Hrvatska je sa igračem manje uspjela da postigne dva brza gola i riješi pitanje pobjednika

U pobjedničkom timu Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak su imali po 5 golova. Marin Šego je na kraju sakupio 15 odbrana Kod Srbije Lazar Kukić je imao 4 a Zoran Nikolić i Vanja Ilić su dali po 3.