PORAZ ZVEZDE Alba bolja u Beogradu, crveno-bijeli razočarali igrom

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od njemačkog tima Albe Berlin rezultatom 78:63 (10:12, 15:26, 21:18, 17:20) u okviru petog kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima crveno-bijelih bio je Ognjen Kuzmić sa 16, pratili su ga Volters sa 13. Mitrović sa 11 i Holins sa 10. Što se tiće najboljih u redovima Albe to su Lo sa 17, Sikma i Zuman sa po 11, a Blat je upisao 10.

Druga četvrtina je bila posebno loša. Uspjeli su pred kraj druge dionice barem malo da se izvuku crveno-bijeli.

U prvih šest minuta postigli su samo dva poena i tenzija je bila na terenu i na tribinama. Kalinić i Radonjić su se svađali sa sudijama i dobili po tehničku, Holins je napravio tri faula, lopte su se ponovo gubile, niko ništa nije mogao da pogodi…

Za razliku od prve četvrtine, gde su loš napad pokrivali dobrom odbranom, u drugoj to nije bio slučaj, pošto je Alba pravila serije i posle serije 9:0 otišli su na dvocifrenu prednost.

Tek nakon šest minuta igre je Zvezda prekinula seriju i od -16, serijom 10:0 došli do samo -6.

Alba trojkom prekida seriju i sa 7:2 završava prvo poluvreme. Na odmor su otišli sa +13.

Zvezda je dobro igrala u napadu u trećoj četvrtini i pogađala je iz izglednih pozicija.

Odličan je bio Kuzmić koji je sve pogađao, ali je i Alba uvek imala pravi odgovor na drugoj strani, pa Zvezda nikako rezultatski nije mogla da se vrati u igru.

Kada su pred kraj četvrtine spustili na jednocifren zaostatak, dobrom odbranom i sigurnim poenima, opet je Alba trojkama i lakim poenima iz reketa odgovorila.

Pred posljednju četvrtinu bilo je +12 za Albu.

Na startu četvrte četvrtine otišli su na najvećih +16, bilo je jasno da će se Zvezda teško vratiti u meč u posljednjih 10 minuta.

Alba je nastavila da pogađa sve, pogotovo na isteku napada i Zvezda nije uspela da se vrati i napravi ovaj meč neizvijesnijim.