PORTUGAL IDE DALJE Fernandeš osigurao prolazak

Portugal je izborio plasman u narednu fazu nakon što je savladao Urugvaj 2:0 i tako je veoma blizu prvog mjesta u grupi.

U prvom dijelu su Portugalci imali više loptu u posjedu, ali bez pravih šansi. Jedinu šansu su stvorili Urugvajci. Betankur je bio sam pred golmanom i šutirao je pravo u njega.

Nastavak je donio puno bolji fudbal.  U 54. minuti Bruno Fernandeš je centrirao, Kristijano Ronaldo je bio u skoku i zbunio je golmana a lopta je završila u mreži. Gol je prvo pripisan Ronaldo a onda je tokom meča ispravljeno.

Urugvajci su zatim imali šanse za izjednačenje. Gomez je pogodio i stativu. A onda je Fernandeš izborio penal i realizovao ga za pobjedu.

KRAJ

90. min Penal za Portugal. Bruno Ferandeš je krenuo sam prema golu , defanzivac je igrao rukom i Iranac je pokazao na bijelu tačku. Bruno Fernandeš pogađa za 2:0.

Gol je na kraju pripisan Bruni Fernandešu. Ronaldo nije dirao loptu nakon centaršuta.

81.min Nastavlja se pritisak Urugvaja. Varela i Suarez prijete golu Portugala.

75. Stativa. Maksi Gomez je mogao do gola za Urugvaj.

Ulazi Luis Saurez.

58.min -Mogao je Urugvaj do izjednačenja. Kavani je bio u prilici.

54.min – Portugal je krunisao inicijativu golom Kristijana Ronalda. Brun Fernandeš je odlično centrirao a napadač je samo malo dodirnuo loptu. Ovo mu je deveti gol na završnim turnirima.

52.minut Žoao Feliks šutira pord gola.

Prekid. Na teren je ubačena zastava duginih boja.

NASTAVLJEN MEČ

Očekivali smo puno bolji meč. Na kraju nakon 45+3 minuta obje reprezentacije su ostale dužne gledaocima.

39.min Žuti karton za Neveša.

33.min -Prva prava prilika i to za Urugvaj. Betankur je prošao kroz tri igrača i šutirao pravo u golmana.

30.min – Urugvaj se oslobodio pritiska. Sad bez pravih prilika za gol, ravnopravna igra u ovom periodu.

18.min Loš pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca.

15.min – Žoao Feliks je bio opasan pred golom Urugvaja.

3.min – Prvi pokušaj na meču. Ronaldo odmah opasno šutirao.

Počeo meč na Lusailu.

Portugalci su na startu opravdali ulogu favorita, iako su teškom mukom dobili Ganu 3:2. Mučili su se više od sat vremena, zatim poveli, pa primili ekspresno gol, da bi blickrigom za dva minuta riješili sve.

Sada novim trijumfom imaju šansu da ovjere prolaz dalje kolo prije kraja grupne faze.

Urugvajci su odigrali „samo“ 0:0 sa Južnom Korejom, a taj meč ostaće upamćen po tome što nije viđen nijedan šut u okvir gola.

Nema dileme da će ekipa predvođena Darvinom Nunjesom, Luisom Suaresom, Edinsonom Kavanijem i Federikom Valverdeom željeti da popravi utisak i načini iznenađenje protiv jednog od favorita takmičenja.

Meč se igra na stadionu Lusail, a vodiće ga Itanac Alireza Fagani.

Sastavi

Portugal: Kosta – Kanselo, Diaš, Pepe, Mendeš – Karvaljo, Neves, Bernardo Silva – Fernandeš, Ronaldo, Žoao Feliks

Urugvaj: Rošet – Himenez, Godin, Koates, Olivera – Bentankur, Vesino, Valverde – Varela, Kavani, Nunjez