PORTUGALIJA SLAVILA BiH ostala bez baraža

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine do 21 godine nije uspjela da izbori plasman u baraž za Evropsko prvenstvo. Portugalija je u Madeiri slavila 4:2.

FOTO EPA/ANTHONZ ANEX

Uprkos porazu sigurno da su iza izabranika selektora Vinka Marinovića veoma dobre kvalifikacije u kojima je nekoliko igrača izborilo svoje mjesto i u A timu, a pojedinci su pokazali da će se za njih tek čuti u budućnosti.

Portugalija je povela golom u 20. minuti. Horta je šutirao sa 25 metara, a Nemanja Trkulja se nije pomjerio i lopta je završila u mreži.

U 44. minuti BiH je došla do izjednačenja. Amer Gojak je asistirao, a Ermedin Demirović se odlično snašao u šesnaestercu i poslao loptu u mrežu.

U nastavku do izražaja ipak dolazi kvalitet Portugalije. Prvo su uz dosta sreće u 53. minuti poveli preko Feliksa, da bi deset minuta kasnije Gonsalveš sjajno prošao kroz odbranu BiH. Nanio je čak šest igrača i sjajnim udarcem savladao Trkulju za veliko slavlje domaćih navijača. Gol za 4:1 postigao je Tavareš nakon što je Felipe sve uradio, a on je samo dodirnuo loptu i poslao je u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Turkeš u sudijskoj nadoknadi. On je na debiju postigao prvi gol u dresu BiH.