Poslije IZLASKA IZ ZATVORA i povratka na teren ruskom fudbaleru trebalo PET MINUTA da postigne gol (VIDEO)

Ruski fudbaler Pavel Mamajev došao je u žižu evropske i svjetske javnosti nakn što je u Moskvi, u društvu Aleksandra Kokorina, učestvovao u dvije tuče.

Poslije toga bio je iza rešetaka, s obzirom da je osuen na 17 mjeseci zatvora, a izašao je na uslovnu slobodu u septembru prošle godine, kada je potpisao za Rostov.

Danas je 31-godišnji vezista odigrao prvi zvanični meč poslije boravka u zatvoru i trebalo mu je nepunih pet minuta da zatrese mrežu, a postigao je treći gol za svoj tim u trijumfu od 3:2 protiv CSKA iz Moskve.

On je u 59. minutu ušao u igru zamijenivši Danila Glebova, a ve u 63. je uspio da zatrese mrežu uz malu pomoć jednog igrača gostiju kojeg je lopta zakačila.

Ova utakmica je imala “lud” tok, jer su gosti u 20. minutu ostali bez isključenog Ilzata Ahmetova, koji je skrivio penal, ali Roman Jeremenko nije bio precizan sa bijele tačke.

Zatim je Arnor Sigurdson doveo Moskovljanje u vođstvo u 25. minutu, a Jeremenko je izjednačio šest minuta kasnije.

Poslije šest minuta igre u nastavku isključen je i Vadim Karpov, a ovog puta najstrožu kaznu izveo je Ivelin Popov, koji je povisio na 2:1, a onda je uslijedio pogodak Mamajeva.

U 78. minutu Maksim Osipenko je postigao autogol za 3:2, a CSKA je u 86. mogao iz penala da doe do izjednačenja, meutim udarac Fedora Čalova odbranio je domai golman Sergej Pesjakov.