PORAZ ZVEZDE Crveno bijeli bez snage u nastavku protiv Žalgirisa

Košarkaši Crvene zvezde pretrpjeli su poraz u zaostalom meču 24. kola Evrolige od Žalgirisa sa 75:62 . Ovo je za crveno-bijelete peti neuspjeh u nizu.

Crveno-beli su u jednom momentu druge dionice imali čak i plus 13, ali se veliki preokret desio na startu drugog poluvremena.

Uvodne minute meča je obeležila rezultatska klackalica. Crveno-beli su dobro ušli u utakmicu, ali i kaskali za Žalgirisom koji je imao bolje procente šuta. U finišu prve četvrtine je tim Dejana Radonjića došao do preokreta koji, međutim, nije dugo trajao.

Drugi period je bio u znaku dobre igre Zvezde. Sredinom ovog perioda je gostujući tim stigao do dvocifrenog plusa zahvaljujući izvanrednoj igri Marka Simonovića.

Pogodio je dvije trojke iskusni srpski košarkaš kog su potom faulirali pri šutu izvan linije 6,75 kada je dodatno povećao plus svoje ekipe. Zvezda je stigla do plus 13, ali i iznenada stala što je domaćin iskoristio.

Već na startu treće četvrtine su se crveno-bijeli mučili sa postizanjem koševa. U cijelom drugom poluvremenu su ubacili samo 18 poena čemu je doprinijela kratka rotacija i izostanak koševa sa klupe.

Marijuš Grigonis je u drugom poluvremenu bio Žalgirisu ono što je Crvenoj zvezdi bio Marko Simonović tokom prvog. Potpuno je nezaustavljiv bio litvanski košarkaš koji je bio i pokretačka snaga svog tima za preokret i ubedljivo vođstvo već krajem treće deonice.

A u četvrtoj… Crvena zvezda je igrala, ali se to nije previše odrazilo na rezultat. Samo su četiri poena postigli izabranici Dejana Radonjića i pretrpjeli ubedljiv poraz.