POTOP "VATRENIH" Portugalci i bez Ronalda lako savladali Hrvate

Fudbaleri reprezentacije Portugala su bili ubjedljivi na startu nove sezone Lige nacija i na stadionu Dragao u Portu sa ubjedljivih 4:1 su savladali Hrvatsku.

“Vatrenima” nije pomogla ni činjenica da je zbog uboda pčele susrte propustio Kristijano Ronaldo. Doduše i gosti su bili bez Luke Modrića.

Hrvate je ” načeo” Žoao Kanselo prelijepim pogotkom u 41. minutu, a lopta je završil u gornjem lijevom uglu nemoćnog Dominika Livakovića koji je paradom samo uljepšao pogodak.

Diogo Žota je u 58. udvostričio prednost domaćina, da bi sve dileme oko pobjednika otklonio Žoao Feliks u 70. minutu.

Bruno Petković je na startu nadoknade vremena uspio da smanji, a susret je zaključio Andre Silva u 95. minutu.

U drugoj utakmici 1. kola grupe 3 A Lige nacija Francuska je golom Kilijana Mbapea s miimalnih 1:0 kao gost savladala Švedsku.

Džejson Denajer i Dris Mertens su Belgiji donijeli trijumf od 2:0 na gostovanju Danskoj u grupi 2.