POVRATAK POKUŠEVSKOG Sjajni Kari i rekord Jute obilježili noć u NBA

Aleksej Pokuševski se poslije potresa mozgda vratio na parket u pobjedi Oklahome nad Njujork Niksima 101:89 u čuvenom Medison Skver Gardenu.

Za 19 minuta postigao je sedam poena, uz šest skokova i blokadu.

Tander je do trijumfa vodio Šaj Gildžijus-Aleksander sa 25 poena i deset uhvaćenih lopti, pratio ga je Hamidu Dijalo sa 23. Kod Niksa je Er-Džej Beret ubacio 19, a Džulijus Rend 18 poena.

Nemanja Bjelica je igrao samo deset minuta (dva poenaa) a Toronto je slavio protiv Sakramenta 144:123. Reptorsi su ubacili 20 trojki a najefikaniji je bio Fred Vanvild sa 34 poena.Kod Kingsa najbolji je bio Diaron Foks sa 23,.

Košarkaši Orlanda pretrpjeli su treći, ujedno i najubjedljiviji poraz sezone – tim sa Floride izgubio je od Hjustona 132:90.”Magični” su u svakoj četvrtini primili najmanje po 30 poena, odbrana je bila loša ba je stoga i poraz ubjedljiv. Nikola Vučević je za 30 minuta  imao je dabl-dabl učinak – 22 poena i 12 skokova.

Hjuston je do pobjede vodio Kristijan Vud sa 22 poena.

Golden Stejt Voriorsi su savladali Los Anđeles Kliperse 115:105 uz još jednu sjajnu partiju Stefa Karija.Kari je postigao 38 poena uz čak 11 asistencija. Kod Klipersa su prednjačili Pol Džordž sa 25 i Kavaj Lenard sa 24 poena.

Los Anđeles Lejkersi su bez Entonija Dejvisa  bili bolji od Čikaga – 117:115.Lebron Džejms je imao 28, a Šruder i Herel  po 17 poena. Na drugoj strani Lavin je za 38 minuta ubacio 38 poena.

Juta je oborila rekord franšize sa čak 25 trojki.

Rezultati: Detroit – Finiks 110:105, Boston – Vašington 116:107, Nju Orleans – Šarlot 110:118, Njujork – Oklahoma 89:101, Hjuston – Orlando 132:90, Memfis – Bruklin 115:110, Milvoki – Juta 118:131, Golden Stejt – Los Anđeles Klipers 115:105, Los Anđeles Lejkers – Čikago 117:115, Sakramento – Toronto 123:144