POVREDA IRVINGA, KONATON KRVARIO Milvoki izjednačio na 2:2 protiv Bruklina (VIDEO)

Ekipa Milvokija je izjednačila na 2:2 u polfinalu plej ofa Istočne konferencije NBA lige.

Baksi su na svom parketu savladali Bruklin Netse sa 107:96, a utakmicu su obilježile povrede.

Bek gostiju Kajri Irving je u drugoj četvrtini prilikom doskoka stao na stopalo Janisa Adetokumba i iskrenuo skočni zglob, te je morao da napusti igru.

Veliko je pitanje da li će ovaj košarkaš biti spreman za petu utakmicu, još se ne zna da li će na parket moći Džejms Harden koji je večeras u civilki odgledao poraz svojih saigrača, a on je povrijedio zadnju ložu na startu prvog duela.

Tokom treće četvrtine povredu je zadobio i Pet Konaton, kog je nenamjerno laktom udario Džo Heris.

Poslije ljekarske pomoći bek Milvokija se vratio u igru, a trijumfu svog tima doprinio je sa osam poena, četiri ukradene lopte, tri asistencije, dva skoka i isto toliko ukradenih lopti.

Najefikansiji je bio Adetokumbo sa 34 poena uz šta je imao 12 skokova, Kris Midlton je ubacio 19, Džru Holidej 14, Pi Džej Taker 13, Brin Forbs 10 poena, a Bruk Lopez je stigao do 11 skokova.

Kevin Durent je bio najefikasniji u poraženom timu sa 28 poena, ali i lošim procentom šuta (9/25 iz igre), uz to je imao 13 skokova.

Pored njega dvocifren je samo bio Irving koji je prije izlaska zbog povrede za nešto više od 17 minuta ubacio 11 poena.