POZNAT PROTIVNIK ZVEZDE U FINALU ABA LIGE Budućnost bolja od Cedevite u Zagrebu

Košarkaši Budućnosti igraće protiv Crvene zvezde u finalu Regionalne ABA lige. Crnogorski predstavnik večeras je u Zagrebu slavio pobjedu rezultatom 78:73 i na taj način je došao u situaciju da se bori za odbranu šampionskog prstena.

Domaći tim bolje je otvorio utakmicu i nakon deset minuta imao 11 poena vrška (21:10) da bi do poluvremena gosti prišli na svega dva poena zaostatka.

Za razliku od prve dvije četvrtine, u kojima su oba kluba dominirali u po jednoj, treća je bila izjednačena, a da rezultat ne bude nerješen pred poslednjih deset minuta pobrinuo se Katić koji je donio jedan poen prednosti timu iz Zareba (58:57) pred poslednju četvrtinu.

Na četiri minuta prije kraja rezultat je bio nerješen (62:62), a onda je Budućnost došla do tri poena prednosti, a na tri minuta do kraja i na plus šest (70:64), a ovo je bila prednost koju izabranici Jasmina Repeše nisu ispustili do kraja meča.

U timu Budunosti Klark je bio efikasniji od ostalih sa 19 poena, dok je Kobs bio najedikasniji u Cedeviti sa 23 koša.