Tenis

POZNAT PRVI FINALISTA Rune čeka Đokovića ili Cicipasa

Holger Rune je prvi finalista mastersa u Parizu! Mladi Danac je u polufinalu pobijedio Feliksa Ože-Alijasima sa 6:4, 6:2 i tako okončao niz Kanađanina koji je imao 16 vezanih pobjeda.

Rune će igrati peto finale sezone, a boriće se za treću titulu prvu na turniru iz serije 1000. Ože-Alijasim je propustio priliku da prvi put igra za trofej na nekom mastersu.

Danac će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Đoković – Cicipas.

Dugo su trajali uvodni gemovi, ali je mladi Danac u ranoj fazi uspio da dođe do brejka. Sve bolje je servirao Rune u nastavku, pa je bez problema sačuvao prednost i došao do prvog seta.

Nije popuštao ni na trenutak 18. teniser svijeta. Brejkom je počeo drugi set, a onda poslije velike borbe sa upornim Kanađaninom, ponovo mu je oduzeo servis za 3:0.

Pokušavao je Ože-Alijasim dadođe do igre koja mu je u prethodnih 16 mečeva donosila pobjede, ali nije mogao. Na ovaj način se Danac revanširao Kanađaninu za poraz u finalu turnira u Bazelu.