POZNATA JOŠ DVA UČESNIKA OSMINE FINALA Borusija i Lacio u nokaut fazi Lige šampiona

Fudbaleri Borusije Dortmund i Lacija plasirali su se u nokaut fazu iz Grupe F lige šampiona.

“Milioneri” su kao gosti slavili protiv Zenita u Sankt Peterburgu sa 2:1, dok su Lacio i Klub Briž odigrali nerješeno, 2:2 na Olimpijskom stadionu u Rimu.

Dortmund je sa 13 bodova pobedio u grupi, dok je Lacio osvajanjem desetog boda obezbijedio drugu poziciju poslije uzbudljivih 90 minuta sa Belgijancima.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić je bio od početka u timu Lacija.

Na Olimpijskom stadionu u Rimu Lacio je krenuo odlučnije i već u petom minutu, poslije centaršuta sa leve strane, Sergej Milinković-Savić je bio u prilici.

Nadskočio je protivničkog igrača, zahvatio loptu glavom, ali je Simon Minjole uspio da uhvati loptu jer udarac nije imao potrebnu jačinu.

Sedam minuta kasnije, Rimljani su poveli.

Luis Alberto je odlično šutirao, Minjole je samo odbio loptu u stranu, natrčao je Hoakin Korea i ubacio je u nebranjenu mrežu.

Samo tri minuta kasnije Belgijanci su izjednačili i to gotovo na identičan način.

Uslijedio je šut sa 20 metara, Pepe Reina je odbio loptu na koju je natrčao Rud Former i izjednačio na 1:1.

Belgijanci, tačnije De Ketelare je u 19. minutu imao priliku da donese prednost Klub Brižu, ali je njegov šut završio kraj stative i kazna je stigla u 27. minutu.

Mata je srušio u kaznenom prostoru Čiru Imobilea, penal, a reprezentativac Italije bio je neumoljiv, zatresao je mrežu za 2:1.

Bio je to njegov deveti gol na devet uzastopnih mečeva na kojima je ove sezone igrao za Lacio.

De Ketelare je u 32. minutu imao još jednu priliku za goste, da bi u 39. minutu sudija posle drugog žutog kartona isključio defanzivca Klub Briža Eduarda Sobola.

U samom finišu prvog dela, Hoakin Korea je mogao do novog gola, baš kao i u 49. minutu, dok je lopta posle udarca Milinkovića-Savića iz prekida u 55. minutu, završila za malo preko prečke.

Imao je srpski fudbaler novi pokušaj u 67. minutu, ali je mlako šutirao, da bi posle promašaja Imobilea u 74. minutu i njegovog izlaska terena, te trostruke izmene u timu Lacija, Briž izjednačio.

Igrao se 76. minutu, posle centaršuta Formera sa desne strane, Hans Vanaken je sa pet metara glavom prosledio loptu u mrežu Reine za 2:2.

Svašta je moglo da se dogodi, Belgijanci su u nadoknadi vremena imali kolosalnu priliku, ali je De Ketelare pogodio prečku, time i priliku da se Klub Briž plasira među 16 najboljih.

U Sankt Peretburgu, Dortmund je igrao mirno jer je još u prošlom kolu obezbedio plasman u nokaut fazu.

Bio je to meč u kojem je Zenit želio da se iskupi za prethodne promašaje i odlično sui počeli.

Već u 17. minutu poveli su sa 1:0, s atrelac je bio Senastijan Druisi.

Poslije akcije po desnoj strani, lopta je došla do Druisija koji je šutirao sa 12 metara, lopta je završila u levom donjem uglu gola “milionera”.

Serdaru Azmunu je zbog ofsajda poništen gol u 33. minutu, da bi Borusija preko Džada Belingama u 43. i Marka Rojsa, koji je pogodio stativu u 45. minutu, propustila velike prilike.

Ipak, Nemci u nastavku stižu do izjednačenja u 68. minutu.

Poslije kornera sa desne strane i gužve pred golom Zenita, najbolje se snašao Lukas Pišček koji je sa dva metra od gola uspeo da ubaci loptu u mrežu.

Desetak minuta kasnije, “milioneri” su potpuno preokrenuli rezultat.

Aksel Vitsel je precizno šutirao levom nogom sa 17 metara, lopta je završila u levom donjem uglu za konačnih 1:2.