REMI U BANJALUCI Borac i Željo podijelili bodove (FOTO)

Fudbaleri Borca i Željezničara odigrali su 1:1 i podijelili bodove u derbi utakmici 12. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine koja je odigrana na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Domaći tim je prvi zaprijetio. U 11. minutu Kulašin primio dugu loptu od Zakarića, namjestio se ali je šutirao preko gola.  Dva minuta kasnije dobra situacija na drugoj strain, šutirao je Gasal sa ruba šesnaesterca ali je lopta otišla pored stative golmana Pavlovića.

U 26. minutu fudbaler Željezničara Bruno Zdunić nezgodno je pao, ljekarska ekipa odmah je intervenisala i tražila zamjenu. Umjesto njega je na teren ušao Semir Bekrić.

U trenucima kada je Borac imao blagu inicijativu, u 33. minutu je došao do prednosti. Prvo je Sedad Subašić promiješao odbranu Banjalučana, ušao u šesnaesterac i šutirao, Pavlović je odbranio njegov udarac, a na odbijenu loptu natrčao je Petar Bojo i poslao je u mrežu.

U samoj završnici prvog poluvremena, u 44. Minute, Borac stiže do izjednačenja. Zakarić je propustio jednu dubinsku loptu, ona je stigla do Vranješa koji se majstorski namjestio i sa desetak metara pogodio dalji ugao golmana Bendera.

Od 46. Minuta, trener Borca je na teren poslao Vušuruvića koji je ušao umjesto Kulašina. Krenuo je Borac ovanzivno u nastavku, a novu priliku Banjalučani su imali u 49. Minute kada je Zakarić šutirao iz slobodnog udarca, iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla preko gola.

Imao je Borac inicijativu, a u 69. minutu novu veliku priliku. Nakon gužve u šesnaestercu lopta je došla do Lukića koji ne pogađa iz vrlo izgledne pozicije.

U posljednjih deset minuta Miljanović je na teren poslao Dujakovića i Melega umjesto Zakarića i Molsa, a dvostruku izmjenu napravio je i Tomislav Ivković strateg gostujućeg tima. Izašli su Subašić i Bekrić, a ušli Vištica i Zec.

Veliku priliku imali su gosti u 81. minuti, Nedim Mekić je dobro istrčao jednu kontru, primio loptu, a onda šutirao iz dobre pozicije preko gola.

U 88. minutu Vranješ ponovo odlično šutira, ali je Bender siguran na golu.

Sa bodom iz Banjaluke Borac je plasiran na petom mjestu sa 17 bodova dok Željezničar na šestoj poziciji ima dva boda manje.

Početni sastavi

Borac je susret počeo u sastavu: Pavlović, Ćorić, Jovanović, Vojnović, Subić, Mols, Begić, Vranješ, Kulašin, Zakarić i Moraitis.

Rezerve su: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Dujaković, Lukić, Meleg, Milojević, Vukomanović, Vušurović.

Početni sastav trenera gostiju Tomislava Ivkovića izgleda ovako: Bender, Malić, Kosorić, Drina, Crnčević, Bojo, Mekić, Mujezinović, Subašić, Gasal, Zdunić.

Na klupi su: Muftić, Vištica, Jahić, Zec, Hajdarević, Kovačević, Hrelja, Duraković, Bekrić.