Tenis

POZNATO KO IDE NA NOVAKA Rus iznenadio 55. tenisera svijeta i zakazao duel sa srpskim asom

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković saznao je ko će mu biti prepreka u sljedećem kolu Mastersa u Monte Karlu.

Novak Đoković širi ruke

Ruski teniser Ivan Gahov savladao je Mekenzija Mekdonalda u prvom kolu sa 2:1 (7:6, 2:6, 6:3).

U prvom kolu turnira u Monte Karlu ruski teniser Ivan Gahov uspio je da savlada, na veliko iznenađenje svih, 55. tenisera svijeta Mekenzija Mekdonalda poslije više od dva sata igre sa 2:1, prenosi Sportal.

Tokom prvog dijela igre, koji se igrao skoro čitavih sat vremena, viđena je prava borba.

Počeo je meč sa brejkovima na obje strane. Djelovalo je da će Amerikanac lako doći do prednosti, pošto je imao dva gema viška (4:2), ali se Rus nije predavao, pa je uspio da izjednači. Pitanje prvog seta riješeno je taj-brejkom u kom se bolje snašao Rus.

Drugi set nije doveo mnogo uzbuđenja, kao što je to bio slučaj u prvom. Amerikanac je lako došao do izjednačenja. Napravio je Mekenzi brejk već u prvom gemu, a onda u sljedećem duplirao prednost.

Nastavio je 55. reket svijeta silovito, oduzeo je servir Rusu i u petom gemu, pa je tako uspješno i lako osvojio drugi set, prepustivši protivniku svega dva gema.

Ipak, u trećem i odlučujućem setu bolje se opet snašao ruski teniser, koji je poslije 29 minuta igre uspio da riješi meč u svoju korist i obezbjedi prolazak u drugo kolo Mastersa u Monte Karlu.

Tako će se u sljedećem kolu sastati sa najboljim srpskim teniserom ikada Novakom Đokovićem, a susret je na programu u utorak od 14.00.