Pregazili Leotar: Fudbaleri Sloge Meridian upisali istorijsku pobjedu

Poslije osvojenog prvog buda fudbaleri Sloge Meridian su upisali u prvu, istorijsku pobjedu u Premijer ligi BiH.

Dobojlije su u okviru 2. kola pregazile ekipu Leotara savladavši ga u Modriči sa ubjedljivih 4:0.

Do 36. minuta igra je bila prilično izjednačena, a onda su domaćini poveli.

Kulenović se poslije ubačene lopte iz auta odlično oslobodio svog čuvara i pobjegao mu, zatim je ušao u šesnaesterac i iskosa sa desne strane u bliži ugao poslao loptu u mrežu pored Puletića koji je morao bolje da reaguje.

U samom finišu prvog poluvremena poslie gužve pred golom Trebinjaca odbrambeni igrači gostujućeg tima su loše reagovali i dozvolili kapitenu da poslije “svijeće” glavom pošalje loptu u mrežu.

Prethodno je Đorić uputio loptu prema golu, ali je ona izbijena sa gol linije.

Poslijenepuna četiri minuta igre u nastavku Kujundžić je odlično centrirao sa lijeve strane, a Kulenović je sa šest-sedam metara zakucao loptu u mrežu.

Imali su izabranici trenera Zorana Ćurguza još prilika, a rezultat je zaključio Hasanbegović koji je u 78. minutu glavom poslao loptu u gol poslije ubacivanja Đorića iz kornera.

Najozbiljniju šansu da unese neizvjesnost u meč kod rezultata 3:0 imao je rezervista Leotara Kordić, međutim iz povoljne prilike nije dobro šutirao glavom.