PREKID CRNOG NIZA Zvezda silovitom igrom srušila šampiona Španije

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Evrolige. Savladali su na svom parketu šampiona Španije Baskoniju 90:73, te tako prekinuli crni niz protiv ovog tima.

Naime, Baskonija je u međusobnim duelima imala četiri vezane pobjede. Beograđani su od starta zaigrali veoma agresivno u odbrani, sa puno preuzimanja i nisu dali gostima puno prostora.

Baskonija je uspjela samo da ima neriješen rezultat kod 9:9, dok je sve ostalo pripalo domaćem timu. Zvezda je imala problema u napadu gdje je čekala da proradi šut za tri poena. Beograđani su na kraju prve četvrtine imali prednost 23:16. Samo u defanzivnom skoku su domaći imali puno problema gdje su Španci dolazili do drugog i trećeg napada. Ipak Kuzmić je zatim uspio da sačuva reket a proradili su i strijelci.

U trećoj četvrtini proradili su Džordan Lojd i Marko Simonović koji su šutevima za tri poena donijeli Beograđanima maksimalnih plus 18 u tom periodu(56:38).

Sudije su zatim svojim odlukama vratili Baskoniju u meč pri rezultatu 60:43. Čak tri puta su svirali prekršaj u napadu domaćem timu. Ipak, visok ritam u odbrani omogućio je „crveno-bijelima“ da odbiju ovaj nalet. Lengston Hol je sjajno asistirao saigračima.

Džordan Lojd je imao 30 poena što mu je rekord u Evroligi, dok je Marko Simonović dodao 16. U ekipi Baskonije Gedraitis je imao 26 poena.

Iznenađenje je priredio Zenit koji je pobijedio Barselonu kod kuće 74:70.

Bili Beron, bivši igrač Zvezde, bio je najefikasniji sa 16 poena, dok je Nikola Mirotić ubacio 14 za Barselonu.

Bjelica pratio meč

Iako je meč odigran bez prisustva publike, bivši košarkaši Crvene zvezde Nemanja Bjelica i Marko Kešelj su prisustvovali ovom duelu i pružili podršku svom nekadašnjem klubu.

Bjelica je inače trenutno član NBA tima Sakramento Kingsa a igrao je u beogradskom timu zajedno sa Kešeljom.

U pomen na Odža

Crvena zvezda je na startu utakmice odala pomen svom bivšem košarkašu Majklu Odžu koji je tragično preminuo izneđu dvije sezone zbog srčanog udaraca.

Osim minuta ćutanja, Beograđani su na tribine okačili dres svog nekadašnjeg člana.

Majkl Odžo je ostavio neizbrisiv trag u Zvezdi poručili su iz beogradskog tima.