PREKID ZBOG KIŠE Đoković vodi 1:0, neizvjestan nastavak

Kiša je prekinula meč između Novaka Đokovića i Tejlora Frica pri vođstvu srpskog tenisera od 1:0 u setovima (6:3), te 5:5 u drugom setu. Đoković je bio veoma siguran u prvom dok je u drugom igrao sa puno nervoze i grešaka.

Đoković je relativno lako došao do prvog seta za samo 35 minuta. Srpski teniser je sigurno otvorio meč, dobro je servirao i dobio gem. Odmah zatim je napao rivala i to na njegov prvi servis i napravio je brejk koji je ubrzo potvrdio.

Novak je u četvrtom gemu mogao da dođe i do drugog brejka ali se Fric nekako izvukao a zatim uspio i da zaprijeti. Pri vođstvu Đokovića 4:2 imao je dvije set lopte koje nije iskoristio pa je to srpski teniser kaznio i osvojio dva gema na svoj servis te dobio prvi set 6:3.

Srpski teniser je nastavio u istom ritmu i u drugom setu. Odmah je napao rivala, a poseban problem za Frica su bile skraćene lopte. Đoković je napravio brejk lako a zatim ga potvrdio i poveo 2:0.

Ipak Fric je uspio da uzvrati. Nekoliko dobrih poteza Amerikanca donijeli su izjednačenje na 2:2, ali je Đoković podigao nivo igre i uspio da napravi novi brejk koji je potvrdio za 4:2. Ipak, Fric se nije predavao. Iako nije iskoristio tri brejk lopte u osmom gemu, uspio je da iskoristi nervozu Djokovića i da izjednači na 5:5 a u tom momentu je kiša prekinula meč.

U narednom kolu pobjednik ovog duela igra protiv boljeg iz duela Kameron Nori-Fokina Davidovič.