PREKINULI NIZ PORAZA Francuska napokon slavila protiv "orlova"

Odbojkaši Srbije poraženi su od Francuske u utakmici Lige nacija. Bilo je 3:0 za rivala. Po setovima Francuzi su slavili 31:29, 25:16 i 25:15.

“Galski pijetlovi” su tako prekinuli niz poraza, pošto su prije ovog meča izgubili čak šest uzastopnih utakmica od Srbije.

“Orlovi “su osjetno pali u igri nakon što su izgubili prvi set kad su imali veliku šansu da dođu u predNost. Gubitak tog seta unio je nervozu pa je ekipa Nikole Grbića u nastavku odigrala veoma loše i  nije bilo neizvjesnosti. Francuska je lako došla do drugog i trećeg seta.

Najbolji u selekciji Srbije bio je Uroš Kovačević sa 11 poena, dok su se kod Francuza istakli Bojer sa 17 i Ngapet sa 16 poena. Nakon devet kola Srbija ima šest pobjeda u Ligi nacija.