PREKINUT NIZ DENVERA Jokić prigovarao sudijama, drama u derbiju Teksasa

Srpski centar Nikola Jokić upisao je još jedan tripl-dabl učinak, ali u porazu Denvera od Boston Seltiksa 87:105 čime je prekinut niz od osam uzastopnih pobjeda.

Jokić je upisao 17 poena, 10 skokova, 11 asistencija i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Postigao je 14 poena, dodao pet asistencija u trećoj dionici i činilo se da je Denver na dobrom putu da ostvari novu pobjedu. ali nakon toga se njihova igra raspala.

Boston je krajem treće i početkom četvrte četvrtine napravio seriju 27-3, pa je na šest minuta do kraja imao +8 i zatim je prešao u sigurno vođstvo. Boston su do pobjede predvodili Tejtum sa 28, Braun sa 20 poena. Jokić je bio ljut pa je u nekoliko navrata prigovarao sudijama.

Košem u posljednjoj sekundi San Antonio je nadigrao Dalas sa 119:117 na gostovanju, a ni 60 koševa Kristapsa Porzingisa i Luke Dončića nisu im pomogli da se sačuvaju od poraza. U derbiju Teksasa San Antonio je nadigrao domaćine košem Demara Derozana u posljednjoj sekundi meča. Derozan je bio i najefikasniji igrač utakmice sa 33 poena uz osam asistencija i pet skokova.

Na drugoj strani u timu Dalas najefikasniji su bili Kristaps Porzingis i Luka Dončić koji su postigli 31 i 29 poena. Boban Marjanović ni sinoć nije bio u timu Dalasa koji je pretrpio drugi poraz u posljednja tri meča, a San Antonio je ovom pobjedom prekinuo negativni niz od pet poraza i zadržao šanse za plej-of.

Minesota je bila sigurna u duelu sa Čikagom i slavila sa 121:117, a do pobjede su je predvodili Rasel i Tauns sa po 27 poena. Najefikasniji igrač meča bio je Zek Levin iz poraženog tima Čikaga sa 30 poena, a crnogorski centar Nikola Vučević je dodao 18 poena.