PREKINUT NIZ POBJEDA Rad zaustavio Zvezdu i vratio se nakon 0:2

Fudbaleri Rada zaustavili su pobjednički niz Crvene zvezde od 22 uzastopna trijumfa u prvenstvu, pošto su remizirali 2:2 u 35. kolu Super lige Srbije.

Mnogo preokreta, dobrih šansi je viđeno na stadionu “Kralj Petar I”. Prvih 20 minuta je potpuno pripalo Crvenoj zvezdi, koja je promašila pet šansi od toga Milan Pavkov nije uspio iz četiri prilike.

Zvezda je povela u 31. minuti. Mirko Ivanić je dodao do Filipa Falka koji sa nekoliko metara šalje loptu u mrežu rivala.

Nakon toga je usledila bolja igra domaćih, koji su se oslobodili pritiska i šansama Mladenovića, kao i Andrije Kaluđerovićakoji je pogodio stativu. U jeku napada Rada Zvezda je duplirala prednost a Pavkov je konačno savladao odličnog Karhimana. Rad je odgovorio odličnim golom Mladenovića. Domaći tim je zaprijetio u 57.minuti preko Šarića. Mladi fudbaler je zatim realizovao kontranapad a svi naleti gostiju do kraja nisu promijenili rezultat.

Zvezda je na ovom meču nastupila bez Aleksandra Kataija, El Fardu Bena i Gejlora Kange.