Prekinuta serija remija: Borac u drugom poluvremenu slomio otpor Posušja (FOTO)

Fudbaleri Borca su prekinuli seriju od četiri uzastopna remija i u 15. kolu Premijer lige BiH savladali Posušje sa 3:0.

Prvu ozbiljnu priliku Borac je imao u 30. minutu kada je Goran Zakarić centrirao iz slobodnog udarca, a Stojan Vranješ je iz povoljne situacije hlavom neprecizno šutirao.

Šest minuta kasnije opet je zaprijetio kapiten domaćih, ali je golman Boris Baćak ukrotio njegov pokušaj.

Iako su dominirali Banjalučani u prvom poluvremenu nisu uspjeli da zatresu mrežu, a sa napadima su nastavili i u drugom dijelu.

To se isplatilo u 67. minutu kada je Aleksandar Vojnović ubacio sa lijeve strane lopta je prošla kroz noge Josipu Barišiću, a na drugoj stativi na pravom mjestu je bio Jovo Lukić koji je lako poentirao.

U 82. minutu, Lukić je glavom proigrao Zakarića, koji je šutirao sa nekoliko metara, a poslije osbrane Baćka lopta mu se vratila, pronašao je Moraitisa koji nije imao težak zadatak da glavom sprovede loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Milan Vušurović u sudijskoj nadoknadi meča, šutirao je sa 20-ak metara, lopta je zakačila nekog od gostujućih igrača i prevarila Baćka.