PREMIJER LIGA BiH Ahmetović u finišu srušio Borac (VIDEO)

Fudbaleri Borca su poraženi u 10. kolu Premijer lige BiH od aktuelnog šampiona Sarajeva na Koševu s minimalnih 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Mersudin Ahmetović u 87. minutu susreta.

Mogli su Banjalučani do povoljnijeg rezultata, možda i do sva tri boda, ali nisu imali sreće u 71. minutu kada je poslije centaršuta Đorđa Ćosića glavom šutirao Saša Kajkut, ali je lopta pogodila stativu.

Bordo tim se tako na vrhu tabele izjednačio sa Tuzlom Siti, dok su Banjalučani sada još korak dalje od vrha tabele što su sebi postavili za cilj u ovoj sezoni.

Rezultati 10. kola

Radnik Čelik                      2:1 (2:1)

Sloboda – Zrinjski               0:3 (0:1)

Velež – Tuzla Siti                 2:1 (0:1)

Sarajevo – Borac                  1:0 (0:0)

Široki Brijeg – Mladost       3:2 (1:2)

Željezničar – Zvijezda 09    u toku

Tabela

Tuzla City              10      6        2        2        16:10          20

Sarajevo                 10        6        2        2        14:9           20

Zrinjski                  10      6        1        3        16:3             19

Željezničar             9        5        4        0        17:8            19

Radnik                   10      5        0        5        13:11           15

Borac                     10        3        3        4        9:13           12

Čelik                      10      3        3        4        8:13             12

Sloboda                 10      3        3        4        11:16           12

Široki Brijeg         10      2        5        3        13:13           11

Velež                      10      3        2        5        9:12             11

Mladost                 10      2        2        6        8:13             8

Zvijezda 09            9        0        3        6        5:17            3