PREMIJER LIGA BiH Peti poraz Zvijezde 09 (VIDEO)

Fudbaleri Zvijezde 09 su doživjeli peti poraz u tekućem šampionatu i još uvijek ne znaju za trijumf. večeras ih je u okviru 8. kola savladao aktuelni šampion biH Sarajevo sa

Bijeljinci su odlolijevali domaćinu sve do 44. minuta kada su loše reagovali u odbrani što je iskoristio Mustafić i sa 15-ak metara preciznim udarcem poslao loptu u desni ugao nemoćnog golmana Manojlovića.

Poslije osam minuta igre u nastavku “bordo” tim je udvostručio prednost. Domaći su izveli lijepu akciju, asistent je bio Velkoski, a pogodio je Ahmetović, što mu je prvi pogodak ove sezone.

Široki Brijeg je priredio još jedno neugodno iznenađenje navijačima pošto je poražen na svom terenu od Tuzle Siti. Domaći su poveli preko Marića u 12. minutu, ali su Ubiparip u 40. iz penala i 62, te Husejinović u 51. minutu donijeli gostima preokret.

Premijer liga BiH, 8. kolo:

Subota

Radnik Zrinjski                    1:0 (0:0)

Čelik – Mladost                       1:0 (0:0)

Velež – Željezničar                  1:1 (1:0)

Sloboda – Borac                      3:1 (2:1)

Nedjjelja

Široki B. – Tuzla S.                  1:3 (1:1)

Sarajevo – Zvijezda 09           2:0 (1:0)

Sloboda                 8        3        3        2        11:11           12

Čelik                       8        3        3        2        7:8              12

Borac                      8        3        2        3        8:11             11

Široki Brijeg          8        1        4        3        9:10              7

Velež                       8        1        2        5        5:10              5

Mladost                  8        1        2        5        4:11               5

Zvijezda 09            8        0        3        5        4:15              3