SLAVLJE SRBIJE Dva različita poluvremena za brigu Tumbakovića

Fudbalska reprezentacije Srbije savladala je Luksemburg 3:2 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ali je prikazala dva potpuno različita izdanja. U prvom poluvremenu ekipa Ljubiše Tumbakovića je bila veoma borbena, agresivna i razigrana, pa je propustila puno šansi.U drugom dijelu u potpunosti je pala, posebno u odbrani, pa su na kraju morali da čuvaju trijumf.

FOTO EPA/SRDJAN ŠUKI

„Orlovi“ su odigrali jedno od boljih poluvremena, a da na golu Luksemburga nije bilo sjajnog Antoni Morisa sigurno je da bi i prednost čete Ljubiše Tumbakovića bila veća u prvih 45 minuta. On je na početku odbranio pokušaje Kolarova i Mitrovića. Međutim, golman gostiju je bio nemoćan u 12. minuti. Tadić je odlično uposlio Aleksandra Mitrovića, koji je glavom poslao loptu u mrežu za svoj 32. gol u reprezentaciji.

Pokušao je napadač Srbije u 15. i u 18. minuti, a oba puta se istakao Moris. Luksemburg je u prvih 45 minuta imao samo jednu šansu i pogodio je stativu. Olivije Til je sjajno prošao čuvare, a zatim pogodio okvir gola.

Raspoložen Tadić je sjajno pronašao Adema Ljajića, čiji je udarac opet zaustavio Moris. Ipak ni on nije mogao da zaustavi sjajan udarac Mitrovića u 43. minuti kada je napadač Srbije povećao prednost na 2:0.

Na startu drugog dijela domaći tim je propustio dvije šanse i kazna je stigla u 54. minuti. Žerson Rodriges je sjajno primio loptu i pogodio mrežu Srbije, koja se tako zatresla i u sedmom uzastopnom meču. U momentu kad su gosti stvorili dvije prilike i promašili, “orlovi” povećali su prednost. U 70. minuti lopta se odbila do Nemanje Radonjića, koji je sjajno pogodio za 3:1. Ipak, Tupel je kaznio sporo vraćanje u odbranu reprezentativaca Srbije da bi donio novu neizvjesnost. Do kraja utakmice bile su još dvije šanse. Prvo je Mitrović pogodio stativu, da bi zatim na drugoj strani u sudijskoj nadoknadi gosti mogli doći do izjednačenja.

Mitrović je sa dva nova gola došao do 33. u dresu reprezentacije, na vječnoj listi prestigao je Rajka Mitića na petom mjestu i sada je na svega pet golova od rekordera Stjepana Bobeka (38 golova).

Portugalija je deklasirala Litvaniju 6:0, te pokazala da neće napraviti kiks. Briljirao je Kristijano Ronaldo, koji je postigao het- trik. Bio mu je to deveti za reprezentaciju, a ukupno 55. u karijeri. U posljednjem kolu gostuju kod Luksemburga i treba im trijumf da ovjere plasman.

Foto EPA/LUIS FORRA

Engleska i Češka su izborili plasman na Evropsko prvenstvo.”Gordi Albion” je u svom 1000. meču na krilima Harija Kejna deklasirao Crnu Goru, dok je Češka preokretom došla do trijumfa nad takozvanim Kosovom. Junak je bio Aleks Kral, koji je postigao prvi i asistirao kod drugog gola.