PREMIJER LIGA BiH Remi Radnika protiv lidera, poraz Krupe u Širokom Brijegu

Fudbaleri Krupe poraženi su na Pecari 1:2. Ekipa Slobodana Starčevića ima za čim da žali jer je u drugom dijelu mogla i do remija.

Široki Brijeg je u periodu od 22. do 35. minuta stekao dva gola viška. U 22. minuti Babić je pogodio za domaće, da bi na 2:0 povećao Enin.

Krupa se u igru vratila na startu drugog dijela. Rezultatsku neizvjesnost u utakmicu donio je Stipo Marković koji je zatresao vlastitu mrežu. Do kraja gosti su imali dvije šanse da dođu do boda, ali nisu uspjeli da postignu gol.

Radnik je nastavio sjajnu seriju rezultata u drugom dijelu i dalje je bez poraza. Bijeljinski tim je osvojio bod protiv lidera Sarajeva, a gosti nisu uspjeli da opasnije ugroze gol domaćeg tima. Meč u Semberiji je nakratko bio prekinut zbog jake kiše.

Zrinjski je imao šansu da ostvari pobjedu u Doboju kod Kaknja. U finišu utakmice pri rezultatu 2:2 imali su penal, ali je Čurjurić pogodio stativu, pa su obje ekipe osvojile po bod.

Tuzla Siti – Zvijezda 09

Plasman: Sarajevo 61, Zrinjski 57, Široki Brijeg 47, Željezničar 41, Radnik 40, Čelik 39, Sloboda 38, Mladost DK 34, Zvijezda 31 (meč manje), Tuzla 30 (meč manje), Krupa 24, Gošk 23.